„Jedná se o tradiční zakončení prázdnin v hudební hospůdce U Arnošta. Tradičním pořadatelem je místní kapela RK 130,“ prozradil Theodor Barczi z Arnošta s tím, že skupina RK 130 je známou frýdecko-místeckou formací.

„Tato skupina si pozvala jako hosty další kapely. Jiný podnik je místní mladičká skupina. Jsou sice mladí, ale zároveň velmi známí. Hrají takovou prázdninovou pohodovku,“ vysvětlil Barczi. Dalším vystupujícím byla formace BandJeez s Davidem Stypkou. „Ten si odskočil k této kapele a jazzu, některé své věci právě do jazzu předělává,“ upřesnil Barczi.

Duší celého setkání je Jiří Tomčala. „Tuto akci jsem před dvěmi roky začal dělat. Je to takový festiválek, kdy na konec prázdnin pozvu pár kapel, aby zahrály. Většinou se jedná o místní, protože přitáhnou dosti lidí,“ vysvětlil Tomčala s tím, že nápad na pořádání této akce byl vlastně prostý. „Na konci srpna mi chyběla nějaká pravidelnější akce, tak vznikl nápad a nakonec i tradice,“ upřesnil Tomčala, který má k hospůdce U Arnošta velice kladný vztah.

„Vždycky jsem do Arnošta strašně rád chodil. Poté, co je hospoda opravená a navíc nekuřácká, tak se mně tu líbí ještě více. Je to zde takové muzikantské a chodívají tady lidé, se kterými se strašně rád vidím,“ dodal Tomčala.

Do Arnošta mířili také Kamil Sobek s Matějem Vaňkem z Frýdku-Místku. „Mám rád hudbu a hlavně rock. To je mé nejmilejší hudební odvětví. Jsem i rád, že ve Frýdku-Místku se něco podobného pořádá a já se zde mohu přijít odreagovat. Do Arnošta jsem dnes dorazil prvně,“ řekl Deníku sedmnáctiletý Sobek, který jinak rád navštěvuje například Sweetsen fest.

„V Arnoštovi moc často nebývám, ale zdejší akce se mi moc líbí, hlavně kapela RK 130. Je tady i příjemná atmosféra,“ doplnil stejně mladý Vaněk.