Děj tohoto dílu prochází koncem čtyřicátých let, tedy obdobím nastolování komunistické vlády, a následně lety padesátými, která v Karviné a okolí probíhala opět s celou řadou specifik.

Autorka knižního bestselleru přiznává, že v poslední době ze všeho nejčastěji dostávala otázku, kdy konečně vyjde třetí díl Šikmého kostela. „Těší mě zájem o moji práci, a proto s velkou radostí oznamuji, že závěr trilogie o ztraceném městě vyjde 18. dubna 2024,“ sdělila Lednická poslední únorový den v tiskové zprávě.

„Trvalo mi to, vím. Ale příčina toho trvání je jednoduchá: chtěla jsem čtenářům předložit co nejkomplexnější, podnětný a zároveň zajímavý příběh. Samozřejmě se znovu setkají se všemi postavami, jejichž osudy sledovali v předešlých dílech – děj navazuje přesně tam, kde posledně skončil, tedy v červnu 1945. Snad nebude působit nabubřele, když se odvážím napsat, že mnohé z popisovaných událostí jsou obecně natolik neznámé, že se mnozí o nich ve třetím díle dozvědí vůbec poprvé. A možná budou překvapeni, stejně jako jsem při rešerších byla mnohokrát překvapena já…,“ naznačuje spisovatelka.

Čtenář se v knize opět setká s postavami, které jej provázely předchozím dílem.

close 18. dubna vychází třetí díl trilogie Šikmý kostel. info Zdroj: www.knihydobrovsky.cz zoom_in 18. dubna vychází třetí díl trilogie Šikmý kostel.

Ženkou (kterou polský odsun v roce 1938 připravil o Štěpána), Halkou (která se v prvních mírových dnech stala obětí znásilnění vojákem Rudé armády), Anuškou (které nacisté ukradli syna Tomaszka),  Wojtkem (který se dal ke komunistům) a také s Barkou s Ludwikem.

Jak sama autorka říká, v závěrečném díle Šikmého kostela nemohla vynechat ani pro starou Karvinou zásadní věc, a to je vlivem těžby bezohledná devastace města, jeho vylidňování a následný zánik. Kniha končí v roce 1961, krátce před tragédií na Dole Dukla.

Závěr knihy tvoří šedesát stran příloh s názvem Lidé a Město. A příloha Město je obrazovým dokumentem zkázy staré Karviné.

Kniha vyjde 18. dubna a autorka nabízí možnost předobjednávky i s podpisem.