I tak revivalový svátek táhl. „Jsme starší věková kategorie, přišli jsme na Olympic a na Schelingera,“ uvedla důchodkyně Jana Oborná. „Přijeli jsme z Pržna, jsou tu s námi i manželé Dostálovi, Pepík a Blaženka. Původně jsme chtěli jít do parku, jsme rádi, že to nezrušili,“ dodala Oborná. „Co říkám počasí? Teď už nevadí, nekape nám za krk. Jak se děje něco s kulturou, tak my se toho rádi zúčastníme,“ prohlásil Antonín Oborný. „V parku by to bylo horší,“ zamyslela se jeho žena. Pár chtěl v kině zůstat co nejdéle. „My se necháme překvapit. Neznáme celkový repertoár. Ale asi to bude pěkné, už se dýmí z pódia,“ prohlásil Oborný před příchodem první kapely.

„My to do kina máme tři minuty,“ poznamenala místecká důchodkyně Vlasta Srostlíková, která seděla s manželem Jiřím o řadu níž. „Přišli jsme na všechno, byl tam psaný Schelinger, takže i na Holubí dům,“ řekla. „Jsme kulturní lidé,“ shrnul její partner.

Jako první nastoupil na pódium Láďa Tomis a Jiří Schelinger revival. Diváky nezklamal, byť zpěvák přiznal, že se mu v pátek stala jedna nepříjemnost. „V Orlové mi šlohli auto. Nekecám. Ale už jsem to hodil za hlavu,“ pravil v přestávce mezi slavnými písničkami.

Lidé si během večera mohli zazpívat hity i s kapelou Olympic revival, pozvání přijali také věrní imitátoři zahraničních skupin Deep Purple revival, Red Hot Chili Peppers revival a U2 revival.

Vstupné se neplatilo. Moderátor akce Hvězdy nad řekou Ostravicí, která byla součástí Beskydského Veseléta, diváky vyzýval, aby si do sálu bez obav přinesli občerstvení. „K pořádnému rockovému koncertu pivko určitě patří,“ řekl.