Sváteční atmosféru vánočních trhů letos umocní nové stylové prodejní stánky, které budou dřevěné, zastřešené a uzamykatelné. Prodejci v nich budou nabízet tradiční vánoční zboží, jako jsou svíčky, vánoční dekorace, vánoční oplatky, bižuterie a chybět samozřejmě nebude ani horká medovina. Své místo budou mít na náměstí vyhrazeno i prodejci vánočních stromků.

Vánoční trhy zpestří také vánočně laděný doprovodný program. „V pracovní dny budou připravena krátká kulturní vystoupení dětí základních a mateřských škol i členů místních souborů. O stříbrné a zlaté neděli, to je 14. a 21. prosince, se na místeckém náměstí uskuteční Advent ve městě. Během ní vystoupí folklorní soubory Ostravička, Ondrášek, Valášek, Bebek, Ševčík, Hurčánek a pěvecký soubor Catena,“ prozradila mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková. Akci pořádá Středisko volného času Klíč ve spolupráci s agenturou Orange a finančně ji podporuje město.

Stejně jako každým rokem bude i letos součástí vánočních trhů i veřejná sbírka Vánoční strom. Získané peníze jsou letos určeny pro Pečovatelskou službu Frýdek-Místek na pořízení kompenzačních pomůcek, jako jsou například servírovací stolky, invalidní vozíky, chodítka a podobně, určené pro zdravotně postižené občany.

„Pokladnička bude umístěna u vánočního stromu na místeckém náměstí Svobody. Zájemci do ní budou moci přispívat od 5. do 23. prosince. Mezi lidmi se navíc objeví i dobrovolníci s mobilními pokladničkami označenými erbem města. Na místeckém náměstí se budou pohybovat v pátek 5. prosince od 15 do 18.30 hodin a také o stříbrné a zlaté neděli vždy od 9.30 do 12 hodin,“ upozornila mluvčí. Peněžní prostředky mohou dárci zasílat také na číslo účtu 43-3400310247/0100, VS 2321, Komerční banka a.s., Nádražní 1087, Frýdek-Místek.