Tradiční festival Muzikantské žně snoubí různorodé žánry, především folk, country nebo jazz. Kvůli současné situaci se však k účinkujícím nepřipojili zahraniční muzikanti, jak tomu bylo doposud. Také počet návštěvníků pořadatelé omezili, a to na 440 na den.

I když předpověď slibovala déšť a bouřky, počasí se nakonec umoudřilo. Páteční program zahájila skupina Hernajs, následovali The McMillan’s Brothers, Dobráci od kosti, Drops a večer zakončili Malina Brothers. „Jsem tady už počtvrté a rád se sem vracím, protože tady hrají kapely, které jsem poslouchal asi před dvaceti lety. Sám hraju na kytaru a folk je jedním z mých oblíbených žánrů,“ říká fanoušek Malina Brothers Petr Pachota. 

Sobotní hudební menu se skládalo ze skupin jako Sasaband, Rangers – Plavci nebo F-M Band. Kromě dospělých si festival užívaly i děti. „My jsme sem přišli poprvé. Je to fajn i pro děti, ale mohla by tu pro ně být i nějaká atrakce jako skákací hrad,“ myslí si návštěvnice Markéta Dudová.

V areálu měl svůj stánek i spolek Podané ruce, jehož dobrovolnice si s sebou přivedly tři psí pomocníky. „Muzikantských žních se účastníme nejspíš už podesáté. Naši pejsci se s námi podílí na canis terapii. Navštěvujeme spolu například děti s poruchami autistického spektra a pejsci je učí je mluvit chodit, ačkoli to může znít zvláštně, ale je tomu tak,“ přibližuje předsedkyně sdružení Helena Fejkusová činnost spolku.

Ve dvou dnech si každý mohl užít vystoupení celkem deseti kapel. Tančilo se, zpívalo a na závěr každého večera pořadatelé rozdělali táborák, u něhož mohli návštěvníci posedět společně i se samotnými účinkujícími.

Tereza Liczmanová