„Všichni se mi ze zkoušky omluvili, ale na premiéře už podávali parádní výkon,“ vysvětlovala Pavlína Šebestová s tím, že první představení Liďáčkova divadla zkoušeli od loňského podzimu (s více překážkami vyvolávanými zejména koronavirovými opatřeními, ale i opravou sálu).

Tři veterány zvolila Šebestová proto, že je považovala za „tahák“, což se podle návštěvy i ohlasů publika potvrdilo. Sama vystoupila coby uvaděčka a jedna z postav, její bratr Vladimír se představil v roli veterána Pankráce – a diváci ho vyhodnotili coby nejlepšího z nového ochotnického souboru.

Hora Smrk v Beskydech se nedá turistům jen tak zadarmo. Cesta na vrchol není snadná. To bohužel neodradilo vandaly, kteří poničili mohylu s plaketou na počest Jana Palacha,
Vandalové v Beskydech zničili pomníky Jana Palacha i Johna Lennona na Smrku

„Jsme lidé různých profesí, všichni to děláme pouze pro zábavu a potěšení. Máme mezi sebou lékaře, sestřičku, elektrikáře, učitelku, pečovatele. Děti zkouší se svými rodiči,“ dodala Šebestová s tím, že Liďáčkovo divadlo působící při katolickém Lidovém domě stále přibírá nové herce do souboru.