Samostatnou výstavu zde má malíř a rodák z Libhoště Miroslav Hanzelka. Tématem jeho vystavovaných akrylových obrazů jsou převážně květiny, jmenujme díla jako Slunečnice, Vlčí máky či Narcisy v košíku. Zhlédnout ale můžete i díla s abstraktnějšími náměty (Spirála času) či decentní ženské akty. Mimo jiné Hanzelka vystavuje i své sochy z vrbového dřeva – torza nahých ženských těl nebo dřevěnou sochu s názvem Milenci. Výstava je umně doplněna suchými vazbami Petry Blažkové.

Jedna celá místnost patří Galerii Patricie, která zde zprostředkovává díla Břetislava Janovského, Jany Pavelkové, Josefa Tomka a Miroslava Dyla. Hlavním tématem a inspirací Janovského je ženské tělo a také svět hudby, je ale všestranným umělcem, jenž využívá mnoha rozličných technik a maluje např. i zátiší či krajinky. Autor je úspěšný i v zahraničí, jeho vernisáž se uskutečnila např. v Evropském parlamentu. Jana Pavelková vystavuje oleje s názvy jako Dřevěnice u potoka, Cestička k domovu. Často vyobrazuje motiv krajiny a náměty čerpá z přírody. Krajina a příroda je ústředním tématem také Josefa Tomka (obrazy Valašská dědina, Jaro ve Velkých Karlovicích aj.).

Třetí velká výstava nese název Patchwork v bytě. Patchwork je zvláštní technika sešívání látek, z nichž se poté tvoří deky, polštáře, oděvy, ale i jiné dekorační předměty či doplňky. Své výrobky vystavují Vlasta Kociánová, Gabriela Chladilová, Danuše Březinová, Monika Podolová, Hana Mrázová či Anička Vavřínková.

Kromě těchto hlavních výstav si můžete prohlédnout a zakoupit i práce klientů prženského Našeho světa, keramické výrobky Romany Čupové a Renáty Kaňákové, výrobky z pravé kůže, drobné šperky Martiny Kopáčkové, acháty pana Medka, kreslené obrázky Jana Hladkého či kovářské práce Petra Ševečka.

Mimo jiné má Památník Josefa Kaluse i svou stálou expozici, která pojednává jednak o životě a díle básníka Kaluse, dále je instalována vlastivědná výstava o historii a přírodě Čeladné. Více se dozvíte např. o místním partyzánském odboji za druhé světové války, historii čeladenské veřejné dopravy, hotelech a hostincích, místních spolcích, školách.

Spoustu z vystavovaných děl je možno zakoupit, kromě toho si můžete koupit i drobné dárky, suvenýry, publikace, pohledy, mapy a turistické známky. Otevřeno je o svátcích, v sobotu a neděli vždy od 9 do 15 hodin, a to pouze do konce září.

ALENA VELIČKOVÁ