Jako první se fanouškům všech generací představil místní Pavel Býma. „I když je stále spíše písničkář, který si vystačí sám, začíná nyní na větších akcích a festivalech hrát se svou novou kapelou, s níž se lidem tady představil,“ prozradila organizátorka páteční akce a jeho manažerka Andrea Nováková.

Zpěváka a kytaristu Pavla Býmu tak na bicí doprovodil Zdeněk Zápalka, na baskytaru Lubomír Zalubil a na housle kamarádka Jitka. Jak pořadatelka dále dodala, mnohem složitější bylo do Frýdlantu nad Ostravicí přivézt Fleret.

„Ti jsou totiž tak vytížení, že jsem tuto akci vlastně domlouvala už před rokem. Mají opravdu hodně nabitý program. Proto jsem ráda, že jsou nakonec tady,“ sršela spokojeností Andrea Nováková. Přítomným lidem se pohodová akce v příjemném venkovním prostředí moc líbila. „Moc si to tu užíváme. Moje dcera Tereza navíc chodí do kytarové školy Pavla Býmy, takže tu spolu samozřejmě nemůžeme chybět,“ prohlásila Gabriela Dobrozemská z Frýdlantu nad Ostravicí.

Spokojená byla také Zdeňka Hajná z Frýdku–Místku. „Pavla Býmu znám velmi dobře. Shodou okolností jsem partnerka jeho bubeníka, takže jej podporuji na mnohých akcích,“ dodala Zdeňka Hajná.