Jedním z amatérských fotografů, který do soutěže zaslal své snímky, ze kterých jeden zvítězil v části letních fotografií, byl Petr Adámek z Frýdku-Místku. „O této soutěži jsem se dozvěděl také z toho důvodu, protože v Kozlovicích mám přítelkyni a následně jsem si podrobnosti přečetl na internetových stránkách Kozlovic,“ prozradil Petr Adámek, který se také účastnil slavnostní vernisáže vystavených nejlepších fotografií a do podobných soutěží se zapojuje častěji.

„Tady jsem využil blízkosti Kozlovic a Frýdku-Místku a fotil tak krajinu v Kozlovicích,“ doplnil Adámek. Ten také přiznal, že s fotografováním začal někdy v letech 2005, 2006. „K samotnému fotografování jsem se dostal sám, nikdo mě k tomu nezlákal. Koupil jsem si zrcadlovku a začalo mě to bavit. Nejraději fotografuji krajinu a hory. Nyní se trošku specializuji na portréty a svatební fotografii,“ vypočetl Adámek.

Ten také prozradil, kterou krajinu má nejraději. „To jsou Dolomity,“ řekl fotograf, který rovněž prozradil období, kdy nejraději fotografuje. „Snímky se snažím dělat ráno a večer, než třeba v poledne. Když jdu například fotit na Lysou horu, tak vstávám ve čtyři hodiny, ať tam jsem za svítání,“ řekl Adámek, který zároveň před podobným výletem sleduje i předpověď počasí. „Předpověď počasí musím sledovat, když hlásí inverzi, tak ožiji,“ dodal Adámek.

Na místě pak udělá dvě až čtyři stovky snímků. „Jedno určité místo fotografuji na šest až sedm snímků,“ upřesnil Adámek. Ten má také svůj sen. „Chtěl bych zavítat do Himalájí a vyfotit si tamní hory,“ řekl Adámek s tím, že občas fotí a dokumentární fotografii a v současné době nemá v plánu žádnou fotografickou soutěž.

Kam dál: Vystavují fotky zachycující obec