Písničkář z Frýdku-Místku, zpívající vlakvedoucí, hraje vlastní tvorbu na kytaru a poslední dva roky brilantně i na ukulele, které mu učarovalo. Jeho vypointované texty jsou jakoby ze života s prvky autobiografičnosti.

Na kolik, to autor nechce vyzradit. Jak sám říká, tvoří písničky dle momentálního rozpoložení. Někdy je prý položen více a někdy méně. Jejich pointa baví ve veselé poloze publikum, ale v pomalých a dumavých písních dokáže výrazně zasáhnout i srdeční oblast.

Spolupracuje jako dramaturg na minifolkovém festiválku písničkářů na hradě Hukvaldy. Festival má název Hukvaldský brnkot a bude mít letos již šestý ročník. To považuje v dnešní době za svůj velký úspěch.

Pravidelně se zúčastňuje koncertů a festivalů, například Muzika v Hrádku u Rokycan, Muzikantské žně a Sweetsen fest ve Frýdku-Místku, festival Pod komínem v Záhliních, Beskydské folkování ve Frýdlantu nad Ostravicí nebo i na Slovensku Fest Dobré Bohunice. Ač René Souček ceny nesbírá, stejně si je za texty a písně odváží z různých akcí. Setkat se s ním můžete už po několik let na festivalech, koncertech, klubových scénách v čajovnách od Aše až po Hrčavu.

Jak už bylo v úvodu zmíněno, k dohodě o natočení desky došlo v létě 2012 nad ránem po jednom z jamsessionů U Arnošta. David Stypka (Bandjeez) se ujal nahrávání a producentské činnosti. Natáčelo se u Davida Stypky ve studiu. Dlouho se nedařilo, technika se bouřila, ale nakonec je deska na světě. Na CD posluchači uslyší muzikanty Petra „Pinyho" Pinkase na kontrabas a Davida Stypku na elektrickou kytaru. Jinak je to ale čistě akustická záležitost, jak ji lidé znají z koncertů. CD bude křtít Slávek Janoušek, hostem bude David Stypka.