Lukáš Horký pracuje několik let v oboru vizuální komunikace, studuje Institut tvůrčí fotografie a hraje na basovou kytaru v hudební formaci Downbelow. Do svých 21 let byl zaměřen pouze do sfér exaktních věd, avšak postupně je čím dál více fascinován fotografií a obrazovým uměním. Po absolvování informatiky na brněnské Masarykově univerzitě pracoval jako volný programátor a grafik. V současnosti se čisté informatice nebrání, ale jeho hlavní náplní zůstávají směry více kreativní. Fotografie se stala jeho životním posláním.

„Pro vzniky výstavy bylo důležité, že se spojily tři důležité věci. Lukáš Horký je dlouhodobým vizuálním autorem festivalu Sweetsen fest, zároveň je členem skupiny Downbelow, která připravuje debutové album. Tato výstava tak není jen o Sweetsen festu, ale i o zmíněné hudební skupině,“ prozradil Petr Korč z Galerie Pod Svícnem s tím, že Lukáš Horký se zde představuje nejenom jako muzikant, ale i fotograf a grafik, prostě člověk, který dělá více věcí dohromady.

„Návštěvníci výstavy zde uvidí několik fotografií z loňského Sweetsen festu. Jedná se spíše o subjektivní záznam, nejedná se o klasické hlavy s mikrofonem. Je to můj pohled na akci, jsou to mé pocity a zároveň má představa, jak by měl festival v příštích ročnících vypadat,“ prozradil Lukáš Horký.

Během středeční vernisáže byly zveřejněny první informace o debutové desce hudební formace Downbelow, ve které Lukáš Horký působí. „Downbelow zrají více než 10 let, jejich skladby a klipy rotují nejenom v českých mediích, ale živě vystupují po klubech i na velkých festivalech jako jsou Colours of Ostrava. Jestli je ve Frýdku-Místku formace, která si zaslouží po právu označení světová, pak jsou to právě debutující Downbelow,“ uzavřel Korč.