Historie Pokustonu se píše od doby, kdy se na scéně objevil brilantní kytarista a jazzman Jan Návrat. S nadšením se společně se zpěvákem Václavem Holubem pustili do dalšího vybírání a verbování nejvhodnějších individualit v dosahu ke splnění snu o hudební skupině. Osloveny byly špičky ve svém oboru. Jako první se k úvodní zkoušce dostavil Radim Palík. Skvělý basista a hudebník s bohatými zkušenostmi díky dlouhodobé spolupráci s mnoha kapelami. Hned poté, co si tito tři přítomni potřásli rukama, se ve dveřích objevil zlatavý pozoun a s ním swingový a jazzrockový trombonista Martin Ševčík. Se zpožděním dorazil i poslední člen skupiny, bubeník Martin Tkáč, obdivuhodně pohotově se začlenil do skupiny a svými nápady, stylem hry a zkušenostmi posunul způsob hry blíže k blues a swingu, občas přidal jazzového koření. Tak začala společná cesta, později i s názvem skupiny – Pokustone.

Tak začala skupina Pokustone v klidné a tvořivé atmosféře hledat svou hudbu a texty pro radost vlastní i radost svých fanoušků. Dodnes se pyšní tím, že její repertoár vychází výhradně z vlastní tvorby, jak po stránce hudební, tak textařské. Zatím posledním členským přírůstkem skupiny je dlouholetá klavíristka Markéta Hrčková. Stávající skupinu obohatila nejen svým půvabem, ale přispívá k plnosti a pestrosti skladeb bravurním provedením klavírních detailů.

Žamboši jsou vsetínská trojice muzikantů Honza Žamboch , Stáňa Žambochová a Juří Nedavaška. Tihle tři a jejich mobilní vznášedlo Sněhurka týden co týden vyrážejí potěšit posluchače v zapadlých a ještě zapadlejších koutech své vlasti, od Aše až po Třinec. Kytara, akordeon, dva zpěvy a bicí společně vytvoří uklidňující atmosféru recitálu v čajovně stejně dobře, jako umí svou energií zbortit pozůstatky Strahovského stadionu. Za své první album To se to hraje získali Anděla. Za své druhé album Přituhuje získali Anděla opět. Nyní pracují na třetím studiovém albu. Žamboši hrají autorský repertoár. Jejich písně bývají nejčasteji označovány jako písničkářský šanson. (mach)