První díl úspěšné české fantasy pohádky se stal doslova hitem platformy Netflix. V jeden čas byl dokonce nejsledovanějším českým filmem vůbec a z Los Angeles si odnesl šest cen, včetně té za nejlepší snímek. Není proto divu, že na další pokračování se tvůrcům v crowdfundingové kampani podařilo vybrat skoro milion korun.

close Snímek z pohádky Princezna zakletá v čase 2. info Zdroj: Se souhlasem Moravskoslezského kraje zoom_in Snímek z pohádky Princezna zakletá v čase 2.

Diváci se opět mohou těšit na známé herecké osobnosti i z Moravskoslezského kraje. V hlavních rolích opět zazáří Eliška Křenková jako Amélie, Natalia Germani jako princezna Ellena a Marek Lambora jako princ Jan. Nově i Vojta Kotek, Karel Dobrý nebo Petra Nesvačilová. Výraznou roli v příběhu dostává i hlavní záporná postava prvního dílu, čarodějnice Murien v podání Simony Háby Zmrzlé.

Bitva o Oberon

Oblíbená hlavní trojice tentokrát cestuje do kouzelného města jménem Ayra, aby s tamními alchymisty spojila síly. Temný alchymista Alazar chce získat vládu nad kouzelnými runami a díky tomu i moc nad veškerou magií. O osudu světa Oberon rozhodne monumentální bitva.

V příběhu však tentokrát nepůjde jen o boj dobra se zlem, ale především o vnitřní boj mladé dospívající dívky, alchymistky Amélie, která musí v netradičně pojaté dvojroli volit mezi zakázanou magickou mocí, která každým dnem křiví její duši, a mezi láskou ke svým nejbližším.

Trailer snímku Princezna zakletá v čase 2:

| Video: Youtube

„Chtěli jsme udělat výpravný, trikově bohatý pohádkový fantasy příběh, kde musejí hrdinové zdolat nelehké překážky díky svým schopnostem a porazit tak narůstající zlo. Přitom jsme se snažili tento fantasy svět okořenit trochou našeho českého humoru. Věřím, že se nám to povedlo a zveme diváky do kin,“ popsal režisér filmu Petr Kubík.

Sídlo čarodějnice

„Spolupráce s pracovníky hradu byla bezvadná, ve všem nám vyšli vstříc,“ komentoval natáčení na hradě Hukvaldy Robert Černý z ostravského QQ studia. Historický klenot ve filmu posloužil jako sídlo čarodějnice Murien.

close Eliška Křenková Herečka v QQ studiu. info Zdroj: Se souhlasem Moravskoslezského kraje zoom_in Eliška Křenková v QQ studiu.

„V Moravskoslezském kraji jsme využili nejen lokaci v Trojanovicích, kde jsme připravovali obrazové podklady pro triky, ale produkovali jsme i 2 dny dotáček v ateliéru QQ studia v Ostravě, kde jsme dotáčeli některé scény s Eliškou Křenovou,“ dodal Robert Černý s tím, že obrovský díl práce pak čekal na tvůrce v obrazové a zvukové postprodukci.

"Během rekordního času - zhruba 7 měsíců - se zpracoval obraz a zvuk. Ve filmu bylo nakonec použito přes 750 trikových záběrů, což je pravděpodobně nejvíce v historii české kinematografie,“ dodal Černý.

Jak se dělá fantasy v Česku:

| Video: Youtube

„Blíží se adventní čas, ke kterému nové pohádky patří. Všichni víme, že čeští filmaři točí pohádky skutečně krásné, o to víc mě těší, že další vznikala i v našem regionu. Budeme rádi, když se k nám produkce budou vracet, natáčení filmů podporuje místní ekonomiku a pomáhá náš kraj prezentovat,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro kulturu a památkovou péči Lukáš Curylo s tím, že letos kraj rozdělil produkcím natáčejícím v regionu celkem pět milionů korun.

Druhý trailer snímku Princezna zakletá v čase 2:

| Video: Youtube