V rámci rockového festivalu se zhruba třem stovkám návštěvníkům představilo celkem devět skupin. Každá hrála zhruba tak hodinu. Jako první vystoupila od třinácté hodiny formace Projectile z Ostravy. Poté se představily kapely The Kitchen, Čadi, Kazachstán z Ostravy, Zelené zlato z Frýdku-Místku, Pokustone z Hukvald, Tleskači z Plzně.

O tom, že festival byl žánrově pestrý, svědčí účast i Tomáše Kočka a písničkářky Hanky Kopřivové. Přítomní se dobře bavili až do pozdních hodin. „Je tu super živá hudba, výborné místní pivo, grilované klobásy a gulášek. K tomu nám vyšlo i nádherné počasí. Vůbec nic nám tady nechybí,“ zhodnotil jeden rocker.

Něco obdobného se ve venkovním areálu hospůdky, která je vyhlášena vlastní výrobou kvasnicového piva, konalo už před rokem. „Tehdy se vlastně jednalo o nultý ročník, který jsem zorganizoval s klukama z kapely Pokustone. Už tehdy vznikla myšlenka, že bychom z toho udělali každoroční záležitost,“ zalovil v paměti provozovatel hospůdky Vít Lanča.

Příští rok by se Wajtfest mohl rozšířit. „Je možné, že jej kvůli tomu přesuneme do hukvaldského amfiteátru. V žádném případě nehodláme konkurovat Sweetsen festu, ale právě naopak bychom s ním chtěli spolupracovat,“ nastínil hlavní organizár Wajtfestu a zároveň frontman Pokustone Václav Holub.