O novém názvu exkluzivního piva rozhodli lidé v internetové soutěži, líbil se téměř polovině hlasujících, uvedla Eva Škorničková ze zastupující mediální agentury. Kvasnicový ležák nabízejí mistři sládci z Nošovic k ochutnání pouze během slavností. Loni se ho vypilo 120 hektolitrů. Akce se koná popáté, letos poprvé se organizátoři rozhodli tradiční kvasničák pojmenovat a vyzvali k tomu milovníky piva prostřednictvím internetových stránek značky.

"I přesto, že návštěvníci stránek mohli napsat jakýkoliv nápad, téměř polovina z nich se vyjádřila pro Radhost, který byl společně s Kváskem a Radostí součástí nabídky. Proto jsme nakonec přistoupili na tuto volbu," objasňuje výsledky hlasování manažer značky Milan Gába. Dodal, že mezi návrhy se objevil například Nošovičák či Radeslast.

Letošní Radegast Den, který odstartuje v sobotu dopoledne úderem desáté hodiny, se ponese ve znamení Nošovických her a vyhlášení jejich šampiona. Vítěze pořadatelé obdarují pivem na jeden rok. Informace o programu a dopravě jsou uvedeny na internetových stránkách značky www.radegast.cz. Loni nošovické pivní slavnosti navštívilo 20.000 lidí, kteří za den vypili více než 36.000 piv, z toho kvasnicového ležáku bylo 120 hektolitrů.

Letos připravuje pivovar 145 hektolitrů kvasnicového piva. Lidé mohli v anketě vybírat také jméno pro kvasnicový nefiltrovaný a nepasterizovaný speciál, který lze pít pouze během červnových slavností Den Kozla, pořádaných pivovarem Velké Popovice. Speciál dostal jméno Sládek.

Pivovary Radegast a Velké Popovice jsou součástí tuzemské pivovarské jedničky Plzeňského Prazdroje.