Akce se uskuteční od 6. do 9. dubna. „K vidění bude zcela jedinečná sbírka 100 rytin holandského malíře Rembrandta Van Rijn z let 1625 až 1661. Převážně se jedná o biblické motivy, ale také o krajiny, portréty či autoportrét. Nepochybně zajímavé budou také velmi staré Bible z roku 1549 a z let 1556 až 1557, které doplní tuto unikátní sbírku,“ řekl za pořadatele Petr Hamrozi.

Vybrané kopie z Rembrandtova díla a Bible bude možné zakoupit, pro návštěvníky je připravena i zajímavá soutěž. „Slavnostní vernisáž za účasti veřejnosti a významných hostů proběhne v úterý 6. dubna od 17 hodin,“ upřesnil Petr Hamrozi.

Celý projekt je realizován občanským sdružením I4U, a to ve spolupráci s Hamri.cz a Městskou knihovnou Třinec. Více informací o výstavě včetně termínů a míst konání na jiných místech najdou zájemci na www.hamri.cz/bible.

Výstava započala svou pouť 8. března v Českém Těšíně.

Rembrandt Van Rijn byl významným nizozemským i světovým malířem, kreslířem a rytcem. Je zároveň považován za nejvýznamnějšího západního umělce. Žil v letech 1606 až 1669. Mezi jeho nejvýznamnější díla patří krajiny a obrazy s biblickými tématy, ale také portréty a autoportréty. Rozsah jeho díla je úctyhodný – namaloval přibližně 800 obrazů, 300 grafických listů a kolem 2000 kreseb.