Na třinácti panelech a dvou velkých leporelech, jsou k vidění fotografie šenovských kostelů, Zámecký park u farního kostela Prozřetelnosti Boží, série snímků k 100. výročí založení hasičského sboru, pohledy na Šenov dříve a dnes, rekonstrukce základních škol, rekonstrukce a výstavba městských sportovišť a řada dalších zajímavých pohledů na minulost i současnost města.

Pozoruhodná je i maketa bývalého šenovského zámku, kterou vytvořil žák základní školy Jan Šebesta.

K ucelenému obrazu patří také různé písemnosti a symboly města. Nechybí ani pamětní list ze slavnostního předávání jmenovacího dekretu 9. listopadu 1998, podepsaný tehdejším předsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Václavem Klausem.

K nahlédnutí je pamětní kniha Šenovského muzea s prvním zápisem z 29. srpna 1998.

Zpestřením expozice jsou pohledy na Šenov a jeho okolí v obrazech osmi havířovských výtvarníků z tvůrčí skupiny Kvaš. Každý z nich věnoval jedno své dílo do aukce, jejíž výtěžek bude určen na restauraci oltáře Panského oratoře chrámu Prozřetelnosti Boží.

Výstava v muzeu na Lipové ulici v Šenově potrvá do konce října. Přístupná je pondělí 8 – 17 hodin, úterý, čtvrtek a pátek 13 – 17, sobota 8 – 11 hodin.

JOSEF PINTÉR