Skupina Hec vznikla počátkem roku 1996 z kořenů ostravské skupiny Rawdies, která vešla do podvědomí písní Neusínej (v té době píseň působila v prestižní hitparádě ESO na TV NOVA). V létě 1996 skupina absolvovala turné s radiem Orion po celé severní Moravě na letních akcích Superdým. „V roce 1998 vychází první debutové album ve spolupráci se zpěvákem Michalem Davidem s názvem Nepůjdem spát. V roce 1999 se naplno rozvíjí agenturní činnost skupiny s Brooklynem a skupina opět objíždí celou severní Moravu s rádiem Hellax,“ prozradil David Ptáček.

Na podzim roku 2001 Hec v Bratislavě natáčí koncert s Věrou Špinarovou pro Slovenskou televizi a v listopadu skupina vystupuje v ostravském Paláci kultury a sportu (dnes ČEZ Aréna) na koncertě pro všechny bezva lidi radia Čas. V lednu 2004 skupina účinkuje na prestižním reprezentačním plese koncernu Vítkovice, v červnu pak na Evropském dni dětí.

V roce 2006 slaví skupina své desetileté výročí. „V tomto roce opouští kapelu zpěvačka Iveta Linártová a na jejím místě začíná působit teprve třináctiletá Dominika Máchová. Na jaře kapela vystupuje v Třinci na akci zvané Den hutníků, v květnu pak kapela hraje na Šumavě olympijské vítězce Kateřině Neumanové k zakončení její úspěšné sezony a v červenci na Karlštejně na golfovém turnaji Lucka cup,“ vypočetl Ptáček.

V plesové sezoně 2009 se skupina představuje na prestižním hornickém plese ve Stonavě, pak na 2. ročníku rockového plesu Rockmax v Orlové a koncem ledna zahrála v Jihlavě k padesátinám zpěváka Jardy Hypochondra, který se proslavil hitem Šenkýřka. „Tam jsme se také na jednom pódiu setkali s takovými megastar jako je Karel Vágner nebo Láďa Kerndl,“ dodal Ptáček. Během léta skupina vystupuje na různých motosrazech, pivních slavnostech a festivalech, kde účinkuje i s vítězem X-Factoru Jirkou Zonygou. V srpnu odehrála kapela Hec šňůru koncertů na Slovensku, kde připravila svoje nové CD Bezstarostná jízda, které vychází 16. listopadu u firmy Popron music.