Samotná akce je připravena na pátek 17. dubna ve 21.30 hodin v restauraci U Arnošta ve Frýdku-Místku. Formace RK 130 připravila na tento den samostatný dvouhodinový koncert, který je spojen s křtem a premiérou zbrusu nového videoklipu skupiny. Oproti předchozímu klipu je tento rychlejší a barevnější. „Hrubé záběry byly natočeny na jednom z koncertů, takže se tam možná někteří lidé poznají,“ prozradil Jiří Tomčala ze skupiny RK 130.

Z těchto asynchronních záběrů, po převodu do digitální podoby, byl klip synchronně sestříhán podle hudby. Klip je na píseň Liliana Martagon z poslední desky kapely RK130 – Spyawayontse Ftooczki. Za kamerou stál Ivo Bystřičan, student FAMU Praha. Konečného střihu na počítači se pak ujal Jiří Tomčala.

„Jelikož se nám loni několikrát stalo, že jsme na koncertech nestihli zahrát celý program, rozhodli jsme se tentokrát pro samostatný koncert, bez předkapel. Čímž se jim touto cestou omlouváme,“ prozradil Tomčala. „Mimochodem, na koncertě kromě starých pecek zazní i zcela nové, jako třeba Funky Sonata v Cis moll a další, které ještě ani nemají název,“ doplnil Tomčala.

Skupina RK 130 hraje ve složení Jiří Piechowicz, Reinhold Wojatschke, Jiří Tomčala a Robert Garnac.