I když letošní slavnosti poznamenalo nepříznivé počasí, které však jen nepatrně změnilo program, nakonec se to na účasti nijak neprojevilo. Jen se akce nakonec nekonala venku před místní hasičárnou, ale v sále obecního úřadu. Pořadatelé museli proto zrušit atrakci v podobě horkovzdušného balonu. Obecní slavnosti odstartovala kozlovická dechovka.

Poté se na pódiu vystřídaly další kulturní spolky z Kozlovic - folklorní soubor Valášek (na snímku), Slavíci, keyboardová škola, pěvecký sbor Základní školy Kozlovice, Valašský vojvoda a divadelníci. Značný úspěch pak sklidila se svou kapelou zpěvačka Věra Špinarová. Potlesk si mohl vychutnat i účastník pěvecké soutěže SuperStar Martin Ševčík. O hudbu k tanci se až do ranních hodin postarala místní kultovní skupina Trifid.

Lidé byli s akcí spokojeni. „Přijel jsem až z Ostravy, abych se podíval na vystoupení cimbálové muziky v podání Valašského vojvody, kde má sestra působí jako primáš. Zklamaný jsem nebyl,“ vysekl pochvalu sedmnáctiletý Jiří Pagáč.