Slezské dny se konají v národopisném areálu v Dolní Lomné, který se nachází na soutoku Křínova a Lomňanky. Dle těchto říček jsou pojmenována i dvě podia, na kterých probíhá program po oba dny festivalu. „Tento velký svátek folkloru se řadí mezi nejoblíbenější u nás a stává se svátkem obyvatel nejen u z našeho regionu a celé republiky, ale i ze zahraničí. Zobrazuje v reprezentativním výběru převážnou část toho nejlepšího, co se uchovává v muzice, písních, tancích a krojové kultuře,“ řekla předsedkyně Matice slezské v Dolní Lomné Jarmila Kantorová.

Jako každoročně zde vystoupí folklorní soubory v koncipovaných pořadech po oba dny. V sobotu začíná program v 15 hodin hudebním pořadem. Následuje vystoupení souborů: Malý Mionší, Vsacan, Kopaničiar ze Slovenska, Pulanie z Polska a lotyšského souboru Spriditis. Večer bude patřit podium Křínov příznivcům slovácké dechovky Vlčnovjanka, podium Lomňanka mladým. Na novém podiu Mira vystoupí zúčastněné cimbálové muziky v hudebním nokturnu a naváží na tradici muzicírování pod širým nebem.

Festival pokračuje nedělním programem na obou podiích od 10 hodin. Mimo uvedené soubory, které zde hostují po oba dny, vystoupí dětské soubory: Vonička, Slezánek, Olšinka, Jackové a místní Malý Mionší. V hlavním pořadu autorky Anny Buroňové pod názvem Šly roky dolinou se představí soubory: Olšina, Hlubina, Gorole, Bejatky, Odra a Slezan. Po 12. hodině se v areálu uskuteční tradiční setkání u Stromu vzájemnosti, ve 13 hodin se projde Lomnou slavnostní průvod vystupujících krojovaných skupin.

Součástí Slezských dnů je tradiční, letos již 30. ročník dálkového pochodu Mánesovou stezkou. V prostorách areálu bude probíhat jarmark řemesel, kde se představí i zahraniční umělci tradičních řemesel. Ve stylových dřevěnicích budou členové Matice slezské podávat tradiční jídla a pití.