Přesně o půlnoci se koná mše svatá například ve farním kostele svatého Jana a Pavla ve Frýdku-Místku. Pro děti je připravena bohoslužba už v 15 hodin.

V dalších obcích v regionu se konají štědrovečerní bohoslužby v různých časech. Například v Paskově, Sviadnově, Dobré, Vendryni, Čeladné nebo na Hukvaldech mohou lidé dorazit na mši ve 22 hodin. V Mostech u Jablunkova proběhne mše také ve 22 hodin, ale bude vedena v polském jazyce.

Ilustrační foto
Zbytky našeho hodování nepatří do kanalizace! Buďme odpovědní

Na Třinecku bude více kostelů připravovat mše v polském jazyce, proto je vhodné si ověřit jazykovou verzi na stránkách farnosti. Ve Frýdlantu nad Ostravicí nebo v bazilice Navštívení Panny Marie ve Frýdku-Místku se uskuteční bohoslužby už ve 21 hodin.

V třinecké části Guty, kde stával dřevěný kostelík, jeho nová replika stále není. Už minulý rok zdejší farář Kazimierz Płachta doufal, že se letošní půlnoční mše bude konat již v kostele. Zájemci o půlnoční mši se ale i letos musí sejít na Štědrý den venku. Mše svatá začne ve 23 hodin, předcházet jí bude živý betlém a koledování.

Více než sedm desítek událostí spojených se silným větrem řešili s příchodem víkendu moravskoslezští hasiči.
Silný vítr povolal do služby hasiče