Ve čtvrtek 18. února se po zrušeném prosincovém koncertu konečně dočkají fanoušci táborské rockové skupiny Sunshine, která v uvedený den ovládne podium Stounu. Tato čtyřčlenná partička vznikla v roce 1994, kdy se dalo do kupy původní trio Kay, Dan a Márty. Posledně jmenovaného vystřídal na postu basisty Amák a spolu s nově příchozím kytaristou Jiřím vyrazila skupina do velkého světa za hranicemi naší republiky. Souhrou šťastných náhod, které ovšem neexistují, se dali do kupy s producentem Rossem Robinsonem a zahráli si například na newyorském CMJ festivalu. Už tehdy za sebou měli tři alba, evropské a americké turné. Další náhoda je zavedla do náruče Lindy Perry (bývalá členka 4 Non Blondes), se kterou podepsali nahrávací plán na čtyři desky. Deska Moonshower and Razorblades vyšla na začátku roku 2005 z amerických studiových nahrávek pod dohledem Berndta Burgdorfa.

Diskografie skupiny zahrnuje celkem 7 alb (včetně mini LP Hysterical Stereo Loops, Beats And Bloody Lips), zatím poslední vyšlo letos v červnu pod názvem MGKK Telepathy. Ještě předtím ale došlo k zatím poslední personální změně v kapele – Amáka nahradil na podzim roku 2008 nový baskytarista Tvzex. „Sunshine jsou ve Stounu poprvé, přesto věřím, že tato anglicky zpívající a zejména v cizině proslavená kapela přitáhne hodně svých fanoušků,“ řekl dramaturg Stounu Kamil Rudolf. „A nejen to. Doufám, že hodně nových příznivců z řad pravidelných návštěvníků našeho klubu ještě získá, proto neváhejte a 18. února se určitě zastavte,“ vzkazuje všem příznivcům kvalitního rocku Kamil Rudolf a pokračuje: „Jako support vystoupí oblíbená domácí formace Downbelow, takže o dokonalý hudební zážitek je postaráno. To však v tomto měsíci není všechno. V sobotu 27. února se ve Stounu předvede na své Takže dobrý tour valašsko-meziříčská skupina Mňága & Žďorp.“

Název turné je odvozen od nově vydané desky Takže dobrý a jeden ze série koncertů se odehraje právě 27. února ve Stounu. Křest alba se uskuteční na každém koncertě šňůry, která končí 31. března v Olomouci. Jednotlivé písně desky se rodily v uplynulých dvou letech během turné na místech, jako jsou klubové šatny, hotelové pokoje, restaurace, parky, bary nebo koncertní dodávka. Fiala je autorem ironických textů, které někteří hudební publicisté označují jako „vesele pesimistické“. Například nová píseň Den, kdy v Brně hrála ABBA vzpomíná na nezapomenutelné letní okamžiky, které se nikdy nestaly.

Mňágu a Žďorp založil Petr Fiala ve Valašském Meziříčí v roce 1987, debutové album Made in Valmez jí vyšlo v roce 1991. Fiala alba občas prokládá vlastními sólovými projekty. Fiktivní historii kapely širšímu publiku představil v roce 1996 mystifikační dokument režiséra Petra Zelenky Mňága – Happy end. Ve svých počátcích kapela proslula podiovými uniformami svých členů. Vystupovali v modrobílých námořnických oblečcích, nebo jako cvičenci v červených trenýrkách a bílých tričkách. Za svou více než dvacetiletou kariéru odehráli tisíce koncertů, vydali dva výběry hitů, natočili množství videoklipů a loni koncertní DVD. „Mňága je ve Stounu jako doma, vystupuje zde s takřka železnou pravidelností každý rok a skalní fandové si její koncert rozhodně nenechají ujít,“ uzavírá dramaturg klubu.

Vstupenky na Sunshine v ceně 130 korun a na Mňágu a Žďorp v ceně 150 korun jsou k dostání v předprodeji v Beskydském informačním centru na Zámeckém náměstí ve Frýdku a na náměstí Svobody v Místku. Dále se vstupenky prodávají v Ostravě ve Skate Shopu Titty Twister na Nádražní ulici 29 (zastávka tramvaje Stodolní) a ve Stounu.