„Během ní jsme například v celém prostoru zabudovali akustické prvky, investovali do lepší světelné show, vyčistili vzduchotechniku, vylepšili posezení pro návštěvníky a přidali nové vizuální prvky," vyjmenoval šéf klubu Stoun Kamil Rudolf s tím, že celkové náklady činily několik set tisíc korun. „Pokryli jsme si to z vlastních zdrojů. Od města, které nám ale jinak finančně přispívá na provoz a dramaturgii, jsme nic nežádali," vysvětlil Kamil Rudolf.

Zákaz kouření přinesl nové hosty

Hlavní a největší novinkou ovšem je, že se klub stal od začátku podzimní sezony plně nekuřáckým.

„A musím říct, že se nám to zatím hodně osvědčilo. Nezaznamenali jsme žádný odliv hostů. Naopak k nám začali chodit i nekuřáci, kteří se nám předtím právě kvůli zakouřenému prostředí obloukem vyhýbali. A kuřáci se zase naučili chodit kouřit ven, kde jsme pro ně před hlavní vstup umístili popelníky," upřesnil Kamil Rudolf. Jak dále dodal, radost z podstatné změny mají i samotní vystupující interpreti.

„Už předtím jsme zaznamenali, jak některé kapely vyzývaly fanoušky, aby v průběhu koncertu nekouřili," řekl Kamil Rudolf, který se vyjádřil i k tomu, jak postupují, pokud nějakého hříšníka se zapálenou cigaretou načapají.

„Pokud se jedná o někoho, kdo o změně nevěděl, ochranka to řeší jen domluvou. Rozhodně se nic nehrotí," uzavřel Kamil Rudolf.