Portréty formátu A 3, které uvedla vernisáží 30. dubna s názvem Světoví hudebníci, sklidily velký zájem. Teprve třiadvacetiletá Gallová studuje na OU FF a také na umělecké lidové konzervatoři.

Kreslení se věnuje již od malička a hlavním stěžením pro tento obor je její otec, který ji inspiruje a on sám se kresbou také zabývá. Na základní škole se mladá výtvarnice ukázala jako talent a jak říká, jejím ,,prvním nakopnutím“ byla profesorka výtvarné výchovy. Baví ji oblast psychologie, sociologie, práva a výtvarného umění. Katedře psychologie a sociologie věnovala portréty psychologu a sociologu, které byly vystaveny ve voliéře faktulty.

Gallové cílem je věnovat se dětem, rozvíjet jejich schopnost, pomáhat jim a rozšiřovat jejich možnosti a talent. ,,Frýdek-Místek se za poslední dva roky zlepšil v počtu galerii a město dává příležitost v oblasti výtvarného umění i sportu. Ale je zde málo lidí, kteří by se zajímali opravdu o individuální rozvoj dětí a poskytovali svůj volný čas právě pro tyto účely,“ řekla Gallová. Zabývá se kresbou uhlem, nyní se věnuje kresbě portrétů.

Obrazy, které nyní zdobí Stoun, měla vystavené v Templu na Stodolní. Bohužel došlo k odcizení jejího oblíbeného Louise Amstronga, ale i tak zdobí Stoun devět nádherných kreseb. Můžeme zde vidět směs starých i nových hvězd: Paul McCartney, Alanis Morrised, Depeche mode, John Lennon, Dave Gahan, James Braund, Aerosmith-Steven Tallarico (Tyler), Roxette, Elvis Pressley a Curt Cobain. Obrazy vznikaly po nocích při studiu více jak měsíc. Do prostředí Stounu se hodí a návštěvníci vernisáže si je velice pochvalovali.

NELA CHAMRÁDOVÁ