Středoškoláci soutěžili v koncertním sále Základní umělecké školy v Bohumíně. Jejich část přehlídky proběhla pod záštitou České asociace rusistů při katedře rusistiky Ostravské univerzity a Gymnázia Františka Živného v Bohumíně. Stalo se již tradicí, že Střední průmyslová škola Frýdek-Místek má v této soutěži každoroční zastoupení, přestože se soutěže účastní především studentky a studenti gymnázií. Konkurence v kategorii hudební je rok od roku větší, tak, jak přibývá zájemců z řad mládeže o studium ruského jazyka. Letos byla dokonce všechna hudební vystoupení (dua, tria, soubory) zařazena do jedné hudební kategorie.

„O to je větší a cennější je úspěch studentky ze třídy A3.S Veroniky Sobčákové. Dokázala porazit dalších sedm účastníků, soutěž vyhrála a vybojovala si právo zúčastnit se republikové přehlídky, která se uskuteční 21. května v Praze,“ řekla Danuše Górecká, která pomáhala Veronice s výběrem písniček od současných populárních ruských zpěvaček. A učitelka ruského jazyka ze Střední průmyslové školy Danuše Górecká dodává: „Veronika Sobčáková tak navázala na svůj loňský úspěch, kdy spolu s Anetou Bobkovou rovněž postoupila až na republikové finále do Prahy. V soutěži jsme měli také studentku třídy A2.S Dianu Válkovou. Obě děvčata vzorně reprezentovala Střední průmyslovou školu ve Frýdku-Místku.“

V Praze bude Veronika Sobčáková reprezentovat nejen svou školu, ale rovněž Moravskoslezský kraj, který patří v republikovém klání už tradičně mezi nejúspěšnější. Soutěž Ars Poetica – Puškinův památník má v našem kraji dlouhodobou tradici. Letos se může pochválit už 44. ročníkem, nad kterým přebralo záštitu město Bohumín a zaštítilo celou akci nejen reprezentativními prostory, ve kterých soutěž probíhala, ale také finančním příspěvkem.