V pátek 15. října si tak v hudební klubu Stoun dají sraz všichni příznivci české poprockové formace Support Lesbiens. Historie skupiny sahá do roku 1992. Už v roce 1993 natočila svoje první CD, kterému předcházela řada společných vystoupení se skupinami Lucie, Alice, Kollerbandem a dalšími domácími i zahraničními umělci. V dalších letech následovala samostatná turné, vystoupení na festivalech i v zahraničí. V roce 1996 skupina přerušila činnost, od roku 1998 navazuje na předchozí působení a postupně vydává dalších šest řadových alb, koncertní DVD, soundtrack k filmu Máj a dvě kompilace, z nichž ta novější vyšla před rokem a kromě nejlepších balad a dosud nevydaných skladeb obsahuje píseň Životní z úspěšného televizního seriálu Přešlapy.

Support Lesbiens docílili řadu úspěchů – v březnu 2003 získávají ocenění Anděl od České hudební akademie za nejlepší album roku 2002 a kapelu roku. Koncem roku 2004 se díky singlu Liché stávají první českou anglicky zpívající kapelou, jejíž singl se umístil na prvním místě oficiální rádiové hitparády IFPI. Videoklip k písni Cliché, ve kterém vystupují například i herci Jan Budař, Josef Vinklář, boduje a posléze vyhrává hitparádu World Chart Expres na MTV a zároveň se Support Lesbiens stávají Artist Of The Week televizní hudební stanice MTV.

Po několika personálních změnách, zejména po odchodu Jardy Helešice v roce 2004, vypadá sestava Support Lesbiens následovně: Kryštof Michal – zpěv, Hynek Toman – kytara, René Rypar – kytara, Jan Daliba – baskytara, Zbyněk Raušer – bicí. „Stálice českého hudebního nebe zavítá po dlouhých sedmi letech do našeho klubu,“ říká dramaturg Stounu Kamil Rudolf. „Jsem tomu hodně rád a věřím, že stejně to vnímají i fanoušci Supportů a že se přijdou na svoje oblíbence podívat a užít si jejich koncertní show. Vystoupení bude umocněno novým kvalitnějším zvukem a světly, pořízenými z účelové dotace. Jako support skupiny Support Lesbiens vystoupí ostřílená místní skupina Najzar,“ doplňuje Rudolf.

Vstupenky na Support Lesbiens jsou k dostání v předprodeji za 220 korun v Beskydském informačním centru na Zámeckém náměstí ve Frýdku a na náměstí Svobody v Místku. Dále se vstupenky prodávají v Ostravě ve Skate Shopu Titty Twister na Nádražní ulici 29 (zastávka tramvaje Stodolní) a ve Stounu.