Organizátoři během festivalu předali symbolické šeky čtyřem humanitárním organizacím a oznámili novinku pro příští ročník, kterou bude samostatný program pro dětské soubory a interprety. Největší regionální benefiční festival Sweetsen fest, který i díky ideálnímu počasí přilákal opět tisíce diváků, odstartovali literáti už ve středu. Na několika místech ve městě pokračoval až do nedělního rána.

Pestrý program představil téměř dvě stě umělců. Vedle vystoupení skupiny Downbelow, která ještě nevynechala jediný ročník festivalu, patřil k vrcholům festivalu blok Reného Součka, jenž samozřejmě nemohl vynechat festivalovou hymnu Fajne-Mjesto. Festival Sweetsen fest se dlouhodobě profiluje jako festival pro celou rodinu. Po velkém úspěchu doprovodného dětského programu si organizátoři připravili pro další ročníky novinku.

„Skoro všichni ve štábu už máme vlastní děti, které nás stále překvapují, takže nemůže být překvapením skutečnost, že součástí příštího Sweetsen festu se stane i samostatná scéna, která se bude věnovat pouze dětským interpretům a souborům z Frýdku-Místku," slibuje s časovým předstihem Petr Korč z pořádajícího Domu Pod Svícnem.

Návštěvníci festivalu mohli přispívat na charitativní sbírky, čehož mnozí využili. „Celkově tak Sweetsen fest ve sbírkách a benefice umělců v rámci akce United Colours v místeckém křížovém podchodu vynesly pěkných 66 446 korun," byl s průběhem spokojen Petr Korč.

Sweetsen fest pořádá ve spolupráci se statutárním městem Frýdek-Místek a pod záštitou primátora Michala Pobuckého občanské sdružení Pod Svícnem, KulturaFM, hudební klub Stoun a řada dalších organizací i jednotlivců. Příští ročník se bude konat od 24. do 27. června 2015. Vstup bude tradičně zdarma.