„Festival po oba dny zaplavovaly tisíce diváků, kteří mohli shlédnout více než padesít samostatných hudebních a divadelních představení,“ pověděl za organizátory festivalu Petr Korč. Oproti minulým ročníkům se letos festival konal na větší ploše. „Jedna z největších kulturních i společenských událostí Frýdku-Místku proběhla bez nejmenších komplikací. Podle odhadu se do rozšířeného areálu opět přišlo podívat více diváků než v loňském roce,“ konstatoval Petr Korč.

Mimo hudebních a divadelních produkcí festival každoročně spolupracuje i s neziskovým sektorem a tradičně v rámci něj probíhá i humanitární sbírka. „Akce, která je pro frýdecko-místeckou komunitu stěžejní, poskytla prostor nejen k vystoupením, projekcím nebo vzniku hudebních klipů, ale i k prezentaci činnosti místních neziskových a humanitárních organizací. V letošním roce se veřejnosti představily společnosti Podané ruce a ADRA,“ upřesnil pořadatel.

V pátek 2. července proběhla sbírka pro dobrovolnické centrum společnosti ADRA. „Symbolický šek s celou vybranou částkou 22 030 korun byl předán jeho zástupcům na podporu dobrovolnictví ještě během pátečního večera na hlavním podiu festivalu,“ dodal Petr Korč.