Co řekl Petr Korč:
„Benefiční Sweetsen fest letos opustil dosavadní největší podporovatel, nadace nejmenované energetické společnosti. O to vítanější je nová podpora Moravskoslezského kraje a výrazně rozšířená podpora města Frýdek-Místek, které se nově i prostřednictvím projektu KulturaFM stává největším partnerem a kryje svým příspěvkem téměř polovinu rozpočtu celé benefiční akce. Věřím, že tímto krokem se daří naplňovat stěžejní festivalové motto Frýdek-Místek sobě, se kterým tato charitativní akce stojí i padá," řekl zakladatel festivalu Petr Korč z občanského sdružení Pod Svícnem.

Festival Sweetsen fest se za svou desetiletou historii stal kulturní a společenskou událostí a jednou z největších beneficí v regionu, která probíhá na několika scénách po celém městě Frýdek-Místek. Ani po 10 letech ovšem organizátoři neusínají na vavřínech. I letos se festival rozšíří, přidá další, tentokrát již čtvrtý den a zároveň podpoří i další charitativní organizaci. Finanční sbírky, které během akce a jednotlivých dní probíhají a které v minulosti v souhrnu vynesly již více než 350 tisíc korun, tak podpoří nejen frýdecko-místecké pobočky organizací ADRA, Charita a Podané ruce, ale nově i zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Opora dětem.

Novinkou, spojenou se čtvrtou finanční sbírkou, je program na nově zbudované scéně v sadech Svobody u sídliště Slezská.

Pódium, které je mezi obyvateli známo spíše jako Rejnok, se stane i letošním symbolem festivalu. Autorem logotypu je opět frýdecko-místecký grafik, fotograf a hudebník Lukáš Horký.

Festival, na kterém se všichni účinkující vzdávají nároku na honorář, tedy letos proběhne na šesti scénách. Zahájen bude právě na Rejnokovi ve středu 25. června divadelním a literárním programem pod hlavičkou KulturaFM a samostatným velkoplošným letním kinem, které představí frýdecko-místecké tvůrce. Od čtvrtku 26. do soboty 28. června se pak přesune benefice do areálu frýdeckého stadionu a přilehlých prostor, kde bude program frýdecko-místeckých hudebníků, divadelníků a tanečníků probíhat na dalších čtyřech scénách. Pod Svícnem Stage představí hlavní hudební scénu, Stoun Stage má v progresivním hudebním stylu v režii právě klub Stoun, klub U Arnošta bude patřit komornějším vystoupením a ve velkém cirkusovém Pavlač šapitó budou připraveny aktivity pro děti a taneční program.

Co festival nabízí zájemcům o účast
Živé vystoupení nebo projekci filmu na největším charitativním festivale ve městě
Možnost aktivně podpořit společnosti ADRA, Charita, Podané ruce, Opora dětem
místění skladby na hudební CD Sweetsen fest sampler 014
Zdarma festivalové CD pro potřeby propagace kapely
Tričko, festivalový marchandise a afterparty se společnou fotografií všech účinkujících

Jedenáctý ročník benefičního festivalu Sweetsen fest proběhne na šesti scénách od středy 25. do soboty 28. června ve Frýdku-Místku. Vstup je již tradičně zdarma.

Co řekl Jakub Tichý:
„Sweetsen fest je událost celorepublikového významu a já jsem od počátku moc stál o to, abychom se do jeho pořádání zapojili mnohem více než jen logem na plakátě. U festivalu s takovýmto dopadem by město nemělo zůstávat stranou. Děláme vlastně jen krok, který se měl udělat už dávno. Mám proto radost, že se do organizace festivalu můžeme zapojit i produkčně a dramaturgicky. Náš vstup umožní zachovat i v roce 2014 festival v nezmenšeném rozsahu a dokonce jej ještě o jeden den rozšířit. Ruku v ruce s tím jde i rozšíření charitativního záběru festivalu," řekl ředitel KulturyFM Jakub Tichý.