Největší pozornost poutalo dění v areálu stadionu TJ Slezan, příznivci umění si však přišli na své také na frýdeckém sídlišti Slezská v sadech Svobody.

Do areálu frýdeckého stadionu zamířil o víkendu třeba šedesátiletý Pavel Orava. Podle svých slov zatím nevynechal ani jeden ročník Sweetsen festu. „Mě zajímá všechno, já si poslechnu každého. Jsou tady i začínající kapely, některé z nich jsou skutečné dobré," řekl v sobotu Deníku během koncertu formace Trochumoc.

„Já jsem na festivalu podruhé. Líbí se mi ta hudba a lidé jsou příjemní. Mladí ukazují, že umí," poznamenala 51letá Soňa Peterová, která do areálu stadionu TJ Slezan přišla s přítelem.

Sobotní program přilákal i tři dívky z Paskova. Plánovaly, že v areálu zůstanou několik hodin. „Přijely jsme za hudbou a kamarády. Je to fajn," shrnula šestnáctiletá Kristýna Jančářová, kterou doprovázely Julie Čubová a její sestra Kristýna.

Tomáš Kocych ze Starého Města byl zvědavý hlavně na vystoupení skupiny Light of Reims. Na Sweetsen festu nebyl zdaleka poprvé. „Je to stoprocentně nejlepší festival ve městě, v okolí nemá a ani nemůže mít konkurenci," prohlásil jednatřicetiletý muž.

V areálu frýdeckého stadionu a přilehlých prostor program představil frýdecko-místecké hudebníky, divadelníky i tanečníky. Pořadatelé mysleli rovněž na děti, které se pobavily v cirkusovém šapitó, mimo jiné při výtvarných dílnách a zábavných atrakcích.

Pořadatel Sweetsen festu Petr Korč připomněl, že festival letos rozšířil nejen svou dramaturgii, ale i spolupráci s charitativními organizacemi. „Největší frýdecko-místecký benefiční festival se rozrostl na čtyři dny a zároveň podpořil i čtyři dobročinné organizace, a to organizace ADRA, Charita, Podané ruce a nově také organizaci Opora dětem," vyjmenoval Petr Korč.

„Lidé jsou ochotní. Někteří se ptají, na co vlastně peníze použijeme – výtěžek půjde na zakoupení pomůcek pro seniory, pro naše klienty v domě pokojného stáří, ale peníze se použijí také pro půjčovnu kompenzačních pomůcek," řekla v sobotu redakci Renáta Zbořilová, mluvčí Charity Frýdek-Místek.

Sweetsen fest je podle ní dobrou příležitostí pro pořádání sbírky, mimo jiné proto, že areálem projdou tisíce lidí. „Spolupráce s organizátory je výborná, jsme rádi, že tady můžeme být," konstatovala Renáta Zbořilová.