FRÝDECKO-MÍSTECKO

Třinecké farmářské trhy

KDY: pátek 12. dubna, 8-16 hodin

KDE: Třinec, náměstí Svobody

PROČ PŘIJÍT: Tradiční a oblíbené trhy s farmářskou nabídkou.

Expediční kamera

KDY: sobota 13. dubna, 17 hodin

KDE: Bystřice nad Olší, kino

ZA KOLIK: 100 Kč

PROČ PŘIJÍT: Oblíbený festival nejlepších cestovatelských a dobrodružných filmů.

Koncert skupiny Mňága a Žďorp

KDY: sobota 13. dubna, 19 hodin

KDE: Frýdek-Místek, klub Stoun

PROČ PŘIJÍT: Mňága a Žďorp je česká hudební skupina, jejíž většinu tvoří muzikanti pocházející z okolí Valašského Meziříčí. Kapela má bohatou historii, která se začala psát v roce 1983. Do povědomí se dostala především hitem Hodinový hotel, který je první skladbou na debutovém albu skupiny, nazvaném příhodně Made in Valmez. Zvláštně znějící slova tvořící název skupiny pocházejí ze slezského dialektu.

Punkový Detonator Fest 2024
KDY: sobota 13. dubna, 12 hodin
KDE: Frýdek-Místek, Zkušebna Art Club
ZA KOLIK: 450 Kč
PROČ PŘIJÍT: Již 10. ročník punkového festivalu. Deset kapel, literární stage a zábava na celou sobotu s pokračováním do nedělního rána. Na čepu speciálky - to nejlepší z minipivovarů (připravujeme jedinečné pivní menu) v pivnici nad klubem, venkovní zahrádka do 22:00.

Vzpomínkový večer na legendu aneb Pocta Zuzaně Navarové
KDY: sobota 13. dubna, 15 hodin
KDE: Hukvaldy, ZŠ Leoše Janáčka
ZA KOLIK: 400 Kč
PROČ PŘIJÍT: Vzpomínkový večer na neobyčejnou zpěvačku, skladatelku, prostě úžasnou ženu. Svoji účast na tomto večeru přislíbily kapely : ForFolk ( účastník finále Porty 2023 ), skupina Navarez se zpěvačkou Libuškou Jelénkovou známou z orchestru Tomáše Kočko ( hrající písně Zuzany Navarové jak z působení v kapele Nerez, tak i z kapely Koa ), dále zahraje kapela Zkusmeto – skupina, která v posledních letech získává ocenění na Portě a dalších prestižních festivalech, a na závěr odehraje svůj koncert kapela Neřež Trio – Víťa Sázavský a Zdeněk Vřešťál připomenou svým vystoupením dobu, kdy vystupovali na hudebních pódiích právě se Zuzkou Navarovou.

Turné Dana Bárty a & Illustratosphere
KDY: sobota 13. dubna, 21 hodin
KDE: Jablunkov, Rock Café Southock
ZA KOLIK: 500 KČ
PROČ PŘIJÍT: Dan Bárta, jedenáctinásobný držitel Ceny Anděl v kategoriích Zpěvák roku a Zpěvák čtvrtstoletí, se zapsal v devadesátých letech do širokého povědomí s kapelou Alice a účinkováním v muzikálu Jesus Christ Superstar

Rocková nálož Harlej
KDY: sobota 13. dubna, 20 hodin
KDE: Frýdlant nad Ostravicí, velký sál Kulturního centra
ZA KOLIK: 599 Kč
PROČ PŘIJÍT: Harlej navazuje na úspěšnou podzimní část tour Zatím je to dobrý ke zbrusu novému albu. Ve Frýdlantu tak zazní nové skladby a samozřejmě i tradiční hity, na které jste u Harleje zvyklí.

Country koncert Old Papas
KDY: sobota 13. dubna, 19 hodin
KDE: Paskov, Panský pivovar
PROČ PŘIJÍT: Vystoupení tradiční country kapely.

KARVINSKO

Messalina

KDY: sobota 13. dubna, 19.22 hodin

KDE: Karviná, klub Hard Cafe

ZA KOLIK: 150 Kč předprodej/190 Kč na místě

PROČ PŘIJÍT: Koncert oblíbené hard rockové kapely Messalina z Karviné, jako host vystoupí kapela Kameník.

Rocková tancovačka ve Stolárně

KDY: sobota 13. dubna, 19 hodin

KDE: Havířov, klub Stolárna

ZA KOLIK: 200 Kč předprodej/250 Kč na místě

PROČ PŘIJÍT: Zahrají kapely Bulač, STS, Sjetý gumy a Rumštajn.

OSTRAVSKO

Thomas Atlas v Parníku

KDY: sobota 13. dubna v 19 hodin

KDE: klub Parník

ZA KOLIK: 300 Kč

PROČ PŘIJÍT: Tom C. Walker (1995) alias dnes pódiovým jménem Thomas Atlas je britský funkový & soulový & bluesový zpěvák a kytarista, původem z Birminghamu. Se svou kapelou „Thomas Atlas Band“, zaměřenou kromě blues i na funk, soul a špetku jazzu a analogový zvuk nahrávek, představí v Ostravě Hit Juice z posledního alba.

Olé fest: Kousek Španělska v Ostravě

KDY: sobota 13. dubna (17 hodin)

KDE: Gong, Dolní Vítkovice

ZA KOLIK: 399 Kč

PROČ PŘIJÍT: Malý gastro-kulturní festival pod taktovkou Davida a Martiny Girten z ostravské restaurace La Petite Conversation vznikl z lásky k jižanské kultuře a gastronomii. Vystoupí Adán Sánchez Band (flamenco), Iveta Rivero & Dario Piga (flamenco), Ňů Fešn Šopa (modní přehlídka) či DJ San Miguelito (latino mix).

Gladiator Race

KDY: sobota 13. dubna

KDE: Avion Shopping Park Ostrava (od 9 hodin)

ZA KOLIK: 1460 Kč přihláška (děti 460 Kč)

PROČ PŘIJÍT: Běžecký adrenalinový závod na čtyři kilometry doplněný o řadu přírodních a umělých překážek. Gladiator Race v Avionu je závodem typu Run, který představuje lehčí obtížnost překážek a kratší vzdálenost. Čtyřkilometrová trať zahrnuje dvacet překážek. Připraveny jsou i tratě pro děti.

Komentované setkání a krmení v ZOO Ostrava

KDY: víkend 13. a 14. dubna

KDE: ZOO Ostrava

ZA KOLIK: 160 Kč

PROČ PŘIJÍT: Komentovaná setkání u vybraných druhů zvířat. Návštěvníci se tak opět mohou těšit na zajímavé zpestření prohlídky zoologické zahrady. O víkendu se budou krmit například pandy, mandrilové, makaci, ary, sloni, vydry a hroši.

Dny evropského filmu 2024

KDY: víkend 13. a 14. dubna

KDE: Minikino kavárna (Kostelní 2572)

ZA KOLIK: od 100 Kč

PROČ PŘIJÍT: Filmový festival, který se zaměřuje výhradně na současný evropský film, promítne filmy, které by si jinak cestu do českých kin nenašly. V celkem několika programových sekcích se širokým tematickým záběrem uvede výrazné debuty, oceňované snímky z prestižních festivalů, animované filmy i filmy pro mladší publikum, rodiny s dětmi, dokumenty i filmy starých mistrů.

Malý princ Elišky Podzimkové v Ostravě

KDY: pátek 12. dubna (15 až 19 hodin)

KDE: Vila Hanse Ulricha v centru Ostravy

ZA KOLIK: 100 Kč

PROČ PŘIJÍT: Legendární Exupéryho klasika o smyslu života a přátelství, ve výjimečné interaktivní instalaci s rozšířenou realitou světově uznávané multimediální umělkyně Elišky Podzimkové. Autorka vytvořila tajuplný fantazijní svět kombinací fotografií a ilustrace, které pomocí aplikace Artivive kouzelně ožijí. Tajemný intimní prostor umožní návštěvníkům ponořit se do hlubin vlastní fantazie, uklidnit se, relaxovat a povzbudit vlastní kreativitu i vztah k životu.

Czech Repubrick: Svět LEGOkostek v Ostravě

KDY: víkend 13. a 14. dubna

KDE: Dolní oblast Vítkovic

ZA KOLIK: 120 až 220 Kč

PROČ PŘIJÍT: Na výstavě Czech Repubrick si na své přijdou všichni fanoušci Lega. Z kostiček stavebnic jsou vytvořeny náměty ze světa filmu, hudby, skrytých vtípků, architektury a dalších. V prostorách Světa techniky jsou k vidění obří modely postavené bez sériových návodů z milionu kostek Lega.

Dvě věže v Ostravě

KDY: pátek 12. dubna

KDE: DOV a Prokešovo náměstí

ZA KOLIK: 260 Kč (4vstupenka 509 Kč)

PROČ PŘIJÍT: Dvě nejvyšší dominanty Ostravy – Bolt Tower a Vyhlídková věž Nové radnice – jsou dostupné všem milovníkům výšek za jednotné vstupné. Vybírat lze i z dalších variant. Součástí akce jsou i komentované prohlídky dalších prostor.

Výstava unikátních replik Českých korunovačních klenotů

KDY: víkend 13. a 14. dubna (10 - 17 hodin)

KDE: Slezskoostravský hrad

ZA KOLIK: od 50 do 240 Kč

PROČ PŘIJÍT: Jedinečná putovní výstava, která zblízka návštěvníkům představí kulturní památku a pravděpodobně nejcennější a nejznámější poklad České republiky – České korunovační klenoty. Autorem známých replik je jeden z nejlepších českých a evropských zlatníků, Jiří Urban. Realizoval například šperky pro anglickou královnu Alžbětu II. Výstava přiblíží návštěvníkům rovněž Osudy 22 vladařů napříč pěti staletími, a to formou informačních panelů, vyobrazení a exponátů, které co nejvěrněji ilustrují období jejich vlády.

OPAVSKO

Filmová komedie v klubu

KDY: pátek 12. dubna od 20 hodin

KDE: klub Šatlava, Budišov nad Budišovkou

PROČ PŘIJÍT: Návštěvníci budou sledovat českou lidovou komedii s názvem Jedeme na teambuilding. Vypráví o korporátním workoholikovi Alešovi, který je přeložený do nejhoršího oddělení společnosti, call centra, které má vést. Naštěstí nebo bohužel se blíží firemní teambuilding na Slovensku a Aleš dostane možnost blíže se se svými novými kolegy poznat.

I starší se umí bavit

KDY: pátek 12. dubna od 18 hodin

KDE: kulturní dům Bolatice

ZA KOLIK: 150 korun

PROČ PŘIJÍT: Místní Klub seniorů připravil Jarní zábavu, která potěší starší generaci obce. Přítomným zahraje skupina Klasik nejenom k tanci, ale i k poslechu. Návštěvníci si popovídají, zavzpomínají a sdělí si novinky ze svých rodin i obce. Pohoštění budou mít zajištěno.

Milan Bátor hraje Beatles

KDY: sobota 13. dubna od 19 hodin

KDE: Babinec, Hradec nad Moravicí

PROČ PŘIJÍT: Město připravilo milovníkům londýnských „Brouků“ moderovaný sólový koncert kytaristy Milana Bátora. Jak název napovídá, jeho náplní jsou legendární písně skupiny The Beatles v instrumentálních úpravách pro sólovou kytaru.

Velikonoční veselice

KDY: sobota 13. dubna od 19.30 hodin

KDE: Obecní sál Ludgeřovice

PROČ PŘIJÍT: Dobrou náladu si přijdou užít návštěvníci veselice, která jim nabídne tři živé kapely, hudbu z filmů a Surpise. Chybět nebude soutěž o dort a bečku, o kterou bude určitě velký zájem.

Loutkáři si dají dostaveníčko

KDY: víkend 13. a 14. dubna od 10 hodin

KDE: Loutkové divadlo Opava

ZA KOLIK: 50 korun

PROČ PŘIJÍT: Regionální přehlídka souborů pod názvem Opavská rolnička aneb Víkend plný pohádek udělá radost souborům i jejich divákům. Členové souborů budou navíc soutěžit o postup na letošní Loutkářskou Chrudim. Sobotní náplň otevře Čaroděj ze země OZ v podání opavského souboru Štěk a ve 14 hodin se přidá další opavský soubor Opal pohádkou O rybáři a staré botě. V 15.30 hodin přivedou žáci třinecké ZUŠ k divákům své oBludy a od 16.30 hodin se žáci ZUŠ z Frýdlantu nad Ostravicí budou ptát Kde to jsem. Neděli zahájí opavští Rarášci pohádkou Šedík a Bubi a žáci ze souboru štítinské ZŠ navaří od 11.30 hodin Dětskou polévku. To bude poslední představení letošní Opavské rolničky. Ve 13 hodin dostanou soubory ocenění a dozvědí se, který z nich postoupí na Loutkářskou Chrudim.

Setkání Prince a Popelky

KDY: neděle 14. dubna od 18 hodin

KDE: kulturní dům Hlučín

PROČ PŘIJÍT: Vstup do kouzelného světa vzpomínek připraví návštěvníkům Princ a Popelka, kteří se sejdou na jednom jevišti v hudebně zábavném pořadu. Princ bude Jiří Štědroň a Popelku představí Eva Hrušková. Oba jsou filmovými protagonisty z pohádky Popelka, natočeného v roce 1969. Přítomným budou vyprávět své vzpomínky a vtipné momenty z natáčení a zazpívají jim písničky z filmu včetně nové společné písně Popelka. Po vystoupení je možná autogramiáda.

Bolatická 20 chůzí i během

KDY: neděle 14. dubna

KDE: koupaliště Bolatice

PROČ PŘIJÍT: Běžci vyběhnou v 9.10 hodin od koupaliště na zvolené trasy a účastníci pochodu na ně vyjdou od 7.30 do 9 hodin. Akce skončí ve 12 hodin, kdy začíná volná zábava s kapelou karavana. První tři účastníci ze všech běžeckých tras dostanou věcné ceny a z pochodujících bude vylosovaný jeden a odměněný zájezdem.

NOVOJIČÍNSKO

Kecičky a písničky

KDY: pátek 12. dubna (19 h.)

KDE: Velký sál KDK, Kopřivnice

ZA KOLIK: neuvedeno

PROČ PŘIJÍT: Známá režisérka a spisovatelka Karin Krajčo Babinská, její manžel Richard Krajčo a rodinný TALKSHOWRECITÁL o tom, “jak to vidí ona, aneb on to vidí často jinak”. Pokec, zábava, akustická kytara, kopák, písně kapely Kryštof a možná i nějaké to překvapení.

NDP: Divadlo Smíšek: Mazaná liška

KDY: neděle 14. dubna (10 h.)

KDE: Kinosál KD Kopřivnice

ZA KOLIK: neuvedeno

PROČ PŘIJÍT: Nedělní zábavná i poučná divadelní pohádka pro děti.

Novojičínský bleší trh

KDY: pátek 12. dubna (14-18 hod.), sobota 13. dubna (9-12 h.)

KDE: Masarykovo nám., N. Jičín

ZA KOLIK: zdarma

PROČ PŘIJÍT: Na oblíbeném „blešáku“ můžete prodávat či nakoupit všelicos (hry, oblečení, keramiku, hračky, knihy, hudební nosiče, nářadí,…).

Thomas Atlas Soul Band (UK)

KDY: pátek 12. dubna (20 h.)

KDE: Jazz klub, Stará pošta, NJ

ZA KOLIK: 160 Kč

PROČ PŘIJÍT: Thomas Atlas je britský funkový & soulový & bluesový zpěvák a kytarista, původem z Birminghamu, nyní již pobývající především v Londýně. Jeho koncerty jsou zárukou strhujících hudebních zážitků!

BRUNTÁLSKO

Vítání jara s divadlem Koňmo na Sovinci

KDY: sobota 13. a neděle 14. dubna od 9 hod.

KDE: hrad Sovinec

ZA KOLIK: plné vstupné 180 Kč, snížené 120 Kč, rodinné 540 Kč a děti do 3 let zdarma

PROČ PŘIJÍT: Letošní první akce spolku Špinavci na tomto hradě se uskuteční 13. a 14. dubna a ponese název Vítání jara na Sovinci aneb Víkend s Jihočeským divadlem Koňmo. Na pátém hradním nádvoří se během celého víkendu prostřídá několik účinkujících. Jihočeské divadlo Koňmo dorazí s Vodnickou divadelní pohádkou. Na sobotní pohádkový den také přijede úžasný klaun a kejklíř Oldřich Pupa Huryh, který se proslavil soutěží Talentmánia a pro pobavení všech předvede znamenitý kejklířský kus s názvem Polibek zubaté. Po oba dva dny bude na Sovinci i loutkové divadlo Kašpárkův svět se svými příběhy statečného Kašpárka. V neděli se budete moci setkat i se sokolníkem Montym, jež své dravce a sovy vystaví v Sokolnickém dvorci. A na nádvoří se můžete těšit na stánky jak s originálními výrobky, tak se spoustou pochutin.

Obecní vepřové hody

KDY: sobota 13. dubna od 10 hod.

KDE: Moravskoslezský Kočov

ZA KOLIK: zdarma

PROČ PŘIJÍT: Přijďte do v sobotu do Moravskoslezského Kočova na vepřové hody. Můžete se těšit na klasické zabijačkové dobroty nebo kočovské vdolky. A nebude chybět ani hudební program, o který se postará Václav Hruška z Neratovic.

Party ve stylu Tlapkové patroly v krnovské Kofole

KDY: neděle 14. dubna od 15 hod.

KDE: Kofola music club, Krnov

ZA KOLIK: 200 Kč a děti do 2 let zdarma

PROČ PŘIJÍT: „Posíláme vzkaz pro všechny malé i velké, rodiče, babičky i dědečky… Rádi bychom vás pozvali na dětskou párty ve stylu Tlapkové patroly. Můžete se těšit na pohádkové dobrodružství, spoustu sladkostí, tančící maskoty, focení s postavičkami, občerstvení a spoustu dalšího,“ zvou k návštěvě netradiční akce v krnovském Kofola Music Klubu pořadatelé.