„První promítání bude mít na programu rodinný sportovní film Děti Nagana spojený s autogramiádou našich hokejových mistrů. Diváci se mohou těšit na rozhovory, autogramiádu s hráči týmu, setkání s dráčkem Werkáčem, na místě se objeví mistrovský pohár, nabídka z fanshopu,“ jmenovala ředitelka městského kina Regina Szpyrcová. Hokejisté přijdou na stadion StaRS v pátek 30. června ve 20 hodin, promítání začne ve 21.30.

Kromě stadionu se bude promítat také u kina Kosmos. Zda to bude na travnatém kopečku za budovou nebo na vydlážděném prostoru před ní, se uvidí podle počasí. „V nabídce převládají komedie, které jsou u našich diváků nejžádanější,“ dodala Regina Szpyrcová s tím, že vstupné bude pokaždé sto korun.

Český dům ve Frýdku-Místku, 15. 6. 2023.
Frýdek-Místek chce Český dům. Radní se budou účastnit dražby

Letní kino si lidé v Třinci lidé mohou užít každý červencový (od 21.30) i srpnový (od 21 hodin) pátek. Přání k narozeninám je u kina na programu 7., Úsměv 14., Invalida 21. a Vstupenka do ráje 28. července. Tamtéž se bude 4. srpna promítat Dungeons & Dragons – Čest zlodějů. Na stadionu STaRS budou 11. srpna dávat Top Gun: Maverick, poté 18. Ostrov, 25. srpna Život pro samouky a 1. září uzavře sérii filmů Kocour v botách – Poslední přání, opět před kinem.

„Lidé zažijí nejvíce smíchu přímo v centru města, kde budou moci sledovat komediální výstupy herců,“ doplnila Regina Szpyrcová. Jejím tipem je horor Úsměv, který pojednává o lékařce Rose Cotter, která se stane svědkem bizarní traumatické události, do níž je zapleten její pacient. Začne zažívat děsivé příhody, které si nedokáže vysvětlit a musí čelit své znepokojivé minulosti, aby přežila a unikla děsivé nové realitě.

Místecký supermarket Albert otevřeli po takzvaném remodelingu, 14. 6. 2023.
FOTO: Albert Frýdek-Místek opět otevřel. Teď je zrcadlově obrácený

Pořadatelé připraví u kina židle s opěrátky. Vlastní deky, spacáky či karimatky se budou divákům hodit. „Kinobar bude po celou dobu projekce otevřen, pokud nás zaskočí nepřízeň počasí, přesuneme se od 22. hodiny do kinosálu,“ uzavřela Szpyrcová.