Přehlídka polských, českých a slovenských filmů se odehrává ve dnech 13. až 16. září v sále třineckého kina. Organizátoři při vytváření programu použili největší hity poslední sezony, ale rovněž zajímavé návraty k tvorbě velkých osobností kina jako rodiny Svěrákových nebo Machulskich.

Pozornost si zaslouží rovněž doprovodný program. Zejména pak koncert kontroverzní osobnosti polské hudební scény Macieja Maleńczuka a českého herce Jana Budaře, který se předvede se svou kapelou. Lístky na všechny filmy je možné zakoupit v třineckém kině. Vstupné činí 40 korun na film. Očekává se, že roli taháku sehraje také nejnovější Hřebejkův film Medvídek, který bude promítán v neděli dopoledne.

Zajímavý souboj se očekává v tradiční festivalové soutěži začínajících režisérů, která je letos přeplněná kvalitními kousky. Mezi jinými nejnovějšími filmy Pusinky a Pravidla lži. Kromě profesionální poroty, ve které mezi jinými zasednou režisér Jiří Vejdělek a herec Jan Budař, bude rozhodovat rovněž Stínová porota, která je vytvořená z vítězů studentské soutěže Zlatá recenze. Role třetí poroty se již tradičně ujmou diváci.