Poslední byla v sobotu, kdy zde proběhlo první hodoňovické štrúdlování. „Sice hospoda a štrúdlování do sebe moc nezapadá, ale jedná se o to, že určité společenství lidí má zájem se bavit a tyto akce dávají lidi dohromady. Je to o spontánnosti. Kdo chce přijít pomoci a udělat i nějakou srandu, může přijít. Bavíme se nejen my, ale také příchozí. Není to jen o alkoholu, ale hospoda prostě žije společenským životem,“ řekl Kowalczyk.

Nápady na různé akce se rodí právě v lidech. „Každý někde chodí a poznává různé věci. Když se pak sejdeme, probereme to, doplníme či jinak upravíme a tak vznikají nápady na akce podobného typu, jako například bylo štrúdlování,“ vysvětlil Kowalczyk s tím, že na této akci se každý mohl pochlubit svým štrúdlem, lidé se tak pobavili a pochutnali si i na štrúdlech.

Pavel Kowalczyk působí U Čendy již šestým rokem a zažil mnoho zábavy. „Vydařený byl například první máj, který probíhal v retro stylu. Úspěšná je i tradice pochování basy, která se zde obnovila. Když něco pořádáme, chceme hlavně, aby se lidé bavili. Proto to nebývá o penězích, ale je to lidech. Chceme, aby na akce lidé chodili, proto máme i lidové ceny,“ vysvětlil Kowalczyk. „Není to směřované za výdělkem, proto míváme dobrovolné vstupné,“ dodal s tím, že na těchto netradičních akcích se vlastně každý přítomný podílí na celkovém úspěchu. „Lidé se například příhodně obléknou, donesou z domu potřebné věci,“ vysvětlil Kowalczyk.

Do hostince U Čendy zprvu mířili za zábavou jen místní. „Nyní se naše akce trošku rozkřikly, tak zde chodí i lidé ze vzdálenějších míst, kteří mají smysl pro humor, recesi a dokážou si ze sebe udělat srandu. Také každým rokem akcí přibývá, protože zájem o ně je,“ řekl Kowalczyk s tím, že podobným akcím ani nedělají reklamu. „Spíše to funguje tak, že známý řekne známému, ten zase svému a tímto způsobem se k nám lidé chodí bavit. Vlastně jsme omezeni kapacitou hospody a sálu, proto si nějaké monstrozní akce nemůžeme dovolit,“ uzavřel Kowalczyk.