Předchozí
1 z 14
Další

Momentka z představení Jak se vám líbí.Momentka z představení Jak se vám líbí.Zdroj: se svolením agentury SCHOK/Pavel Hejný

Letní shakespearovské slavnosti

Milovníci shakespearovského divadla si už teď mohou pořídit elektronické poukázky na představení z oblíbené letní přehlídky, která se tradičně koná v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě. Nabízí se jim tak mimo jiné jedinečná výhoda v podobě přednostního přístupu k těm nejlepším místům dříve, než se v dubnu 2024 spustí oficiální prodej. V roce, kdy si svět připomíná 460 let od narození věhlasného dramatika, se lze těšit na novinku v podobě mistrovské komedie Marná lásky snaha, jež je podle shakespearologa a dvorního překladatele Letních shakespearovských slavností Martina Hilského hostinou jazyka a patří mezi jeho nejoblíbenější díla. Inscenace vzniká pod taktovkou režiséra Filipa Nuckollse.

Herečka Markéta Děrgelová hraje v letošní novince Letních shakespearovských slavností Jak se vám líbí
Zkoušení Shakespeara? Byla to docela jízda, říká Markéta Děrgelová

„Další chystané tituly zatím neprozradíme, můžeme vás ale ujistit, že nás čeká pestrá škála strhujících zážitků, na které se již všichni těšíme a na které lze samozřejmě využít Dárkový ePoukaz,“ láká umělecký ředitel Letních shakespearovských slavností Libor Gross. Poukazy v hodnotách od 500 do 5000 korun jsou k dispozici do Prahy, Brna a Ostravy. Více informací lze nalézt na www.shakespeare.cz a www.ticketmaster.cz.

Inspirace na Vánoce. Deník přináší tipy na dárky z oblasti kultury

Zdroj: se svolením CineStar

Dámská jízda v kině

Kdo si chce udělat pánský večer a zároveň potěšit partnerku, může koupit voucher na Dámskou jízdu v CineStar. Nabízí filmy v předpremiéře určené především pro ženy a dívky. Součástí jsou i zábavné doprovodné programy, případné afterpárty, losování o atraktivní ceny i welcome drinky a ochutnávky. Cena záleží na lokalitě a zvoleném programu.

Inspirace na Vánoce. Deník přináší tipy na dárky z oblasti kultury

Hana Holišová jako Marta Kubišová.Hana Holišová jako Marta Kubišová.Zdroj: se svolením Evy Neužilové
Letní scéna Musea Kampa

Letní scéna Musea Kampa je situována v úchvatném prostředí nádvoří Sovových Mlýnů v srdci Prahy. Divadelní scéna se zde poprvé objevila v roce 2019, kdy bylo u příležitosti stých narozenin české sběratelky umění a mecenášky Medy Mládkové uvedeno představení o jejím životě Meda. Následovalo představení Werich a Marta, které bylo letos v říjnu oceněno Cenou Thálie pro zpěvačku a herečku Hanu Holišovou, představitelku hlavní role Marty Kubišové.

Cirque du Soleil v představení Corteo
Cirque du Soleil se vrátí do Prahy. Klaunův pohřeb promění v karneval

V červnu příštího roku se na jevišti Musea Kampa objeví novinka, která uvede další významnou kulturní osobnost. Její tvůrci ji teprve odtajní. Lístky na přehlídku, která divákům nabídne i zmíněné tituly z předchozích let, lze zakoupit už nyní v síti GoOut a na webu Letní scény Musea Kampa www.letniscenamuseakampa.cz. Ceny se pohybují od 890 do 1490 korun, VIP s občerstvením pak 2990 korun.

Inspirace na Vánoce. Deník přináší tipy na dárky z oblasti kultury

Superhrdiny můžete sledovat na Disney+.Superhrdiny můžete sledovat na Disney+.Zdroj: se svolením Disney+

Do světa superhrdinů i dál

Platforma Disney+ diváky zavede do světa hvězdných válek, komiksových hrdinů či animovaných dobrodružství. Je domovem velkého filmového vesmíru – filmů Marvel, Star Wars, Pixar i dokumentů National Geographic. Roční předplatné vyjde na 1590 korun, tedy běžnou cenu za osm měsíců.

Inspirace na Vánoce. Deník přináší tipy na dárky z oblasti kultury

Zdroj: se svolením Tanec Praha/José Caldeira

Festival Tanec Praha

Mezinárodní festival Tanec Praha chystá na červen 2024 pestrý program, tentokrát s exkurzí napříč tanečními kulturami několika kontinentů. Obdarovaný si tak bude moci vybrat podle vlastního vkusu a preferencí. Už 36. ročník zahájí 2. června na Nové scéně Národního divadla renomovaná brazilská choreografka Lia Rodriguez. Smršť diverzity, naprosté jinakosti a nepředvídatelných situací nachystala k vyvrcholení festivalu Italobelgičanka Erika Zueneli v díle Landfall. Portugalec Marco da Silva Ferreira uvede strhující dílo Carcaca se svými tanečníky, stejně jako neobvyklý duet postavený pro performery z Francie Fantasie Minor. Další festivalový host, Francouz Amala Dianor, má fenomenální cit pro každý detail pohybu těla v prostoru a své slavné sólo Man Rec z roku 2014 přetavil se vší vstřícností pro zcela jiné tělesné dispozice ženy tanečnice v sólo Wo-Man.

Dárkový poukaz v hodnotě 250, 500, 1000, 1200 nebo 2400 korun lze zakoupit online v prodejní síti GoOut nebo v pokladně divadla Ponec.

Inspirace na Vánoce. Deník přináší tipy na dárky z oblasti kultury

Opera Nabucco.Opera Nabucco.Zdroj: se svolením MET

MET v přímém přenosu

Kdo by rád poslal rodinné labužníky na operu za moře, ale nemá letenku, může jim zkusit pod stromeček dát zvýhodněné vánoční abonmá přenosů z Metropolitní opery v New Yorku, které nabízí Aerofilms. Zahrnuje šest vstupenek, začíná 6. ledna a nabídne skvělé kusy s hvězdnými jmény a velkolepou výpravou. Mezi hity nové sezóny patří Madam Butterfly, Nabucco nebo Romeo a Julie. K využití je v kinech v Praze a Brně. Cena předplatného je 2900 korun.

Inspirace na Vánoce. Deník přináší tipy na dárky z oblasti kultury

Zdroj: se svolením agentury Pragokoncert

Síla Návratů Tour 2024 kapel Citron a Metalinda

Kapely Citron a Metalinda patří k nejdéle působícím heavymetalovým skupinám na česko-slovenské hudební scéně. Na jaře 2024 spojí své síly a vyrazí na společné turné Síla návratů. Série koncertů po deseti městech začne 1. března v pražském MeetFactory a skončí 27. dubna v Hranicích. Jako hosté Citronu zahrají jeho bývalí členové Jaroslav Bartoň a Václav Vlasák. Společného turné se zúčastní také dámská melodic-metalová kapela Loretta a součástí programu ve všech městech bude i autogramiáda kapely Citron.

Vstupenky v ceně 690 korun jsou v již prodeji. Objednat je lze ZDE nebo v sítích Ticketportal, Ticketstream a v obvyklých předprodejích.

Inspirace na Vánoce. Deník přináší tipy na dárky z oblasti kultury

Zdroj: se svolením Romana Černého

Chinaski oslaví třicetiny v O2 areně

Skupina Chinaski oznamuje velkolepý koncert ke 30. výročí od vydání prvního alba. Její největší show v historii se uskuteční 11. prosince 2024 v pražské O2 areně. Fanouškům i sobě muzikanti v čele se zpěvákem Michalem Malátným připraví dárek, který mimo jiné nabídne symbolický výběr třiceti písní, největších hitů skupiny.

Čechomor.
Klus, Čechomor i Olympic. Začal předprodej vstupenek na Bernard Fest v Humpolci

Za tři desetiletí na hudební scéně se Chinaski pyšní téměř padesáti rádiovými hity, mnohé z nich zlidověly. Koncert v ikonické aréně bude v roce 2024 jediným samostatným, půjde tak o jedinečnou příležitost s Chinaski jejich jubileum oslavit. Pro nejvěrnější fanoušky jsou v O2 areně připraveny vstupenky, které zahrnují i dárek od kapely a setkání před koncertem. Pro rodiny s dětmi je zase připraveno speciální zvýhodněné vstupné a vyhrazený rodinný sektor. Lístky lze pořídit v sítích Ticketportal i Ticketstream v ceně od 690 do 2990 korun.

Inspirace na Vánoce. Deník přináší tipy na dárky z oblasti kultury

Zdroj: se svolením GASK

GASK pro celou rodinu

Kdo má rád výstavy i tvůrčí dílny, kde může s důvěrou nechat děti, může koupit celé rodině k Ježíšku Family kartu do Galerie středočeského kraje (GASK) v Kutné Hoře, která patří k oblíbeným cílům po celý rok. Karta nabízí volný vstup na výstavy, vernisáže a komentované prohlídky pro jejího držitele, jednu osobu a až 5 dětí do 15ti let, volný vstup do dětských heren a na výtvarné dílny pro (pra)rodiče s dětmi, 20% slevu na letní tábor, 50% slevu na nákup vstupenek na akce pořádané GASK a slevy v kavárně i místním knihkupectví. Family karta je nyní k dostání za zvýhodněnou cenu 1200 korun.

Inspirace na Vánoce. Deník přináší tipy na dárky z oblasti kultury

Zdroj: se svolením Jaroslava Urbana

Eva Urbanová, Grande Finale

Operní pěvkyně Eva Urbanová začala s přípravami svého životního koncertu, který se uskuteční 29. února 2024 v pražské O2 areně. Ukáže ji v mnoha zajímavých hudebních polohách. Rockové a popoperní světové hity hudebně nastudují Martin Kumžák a Jiří Škorpík. Scénické režie se ujme Michal Caban a pěvkyně vystoupí za doprovodu Epoque symphony orchestra. Umělkyně se srdcem rockerky, která zazářila v nejslavnějších světových operních domech, si vybrala pro svůj koncert název Grande Finale.

Richard Krajčo se v podcastu Ostravské ozvěny vyjádřil k reakcím na jeho oblek na Slavících.
Krajčo o obleku na Slavících: Byl jsem v šoku, jak jsou Češi konzervativní národ

„Musím říci, že mám stejnou trému jako při premiéře v Metropolitní opeře v Lohengrinovi. Již několikrát jsem v O2 areně zpívala, ale jako host a převážně s operním repertoárem. Nyní budu mít možnost se předvést ve své srdeční poloze, kterou jsou rockové a popoperní písně od mých oblíbených zpěváků a skupin. Příprava je velmi náročná jak pro mne, tak pro celý tým. Ale pevně věřím, že celý koncert bude pro všechny silným zážitkem a do jisté míry i překvapením, “ říká Eva Urbanová. Vstupenky jsou k mání v síti Ticketmaster v ceně od 990 do 3990 korun.

Inspirace na Vánoce. Deník přináší tipy na dárky z oblasti kultury

Vlastimil Brodský ve filmu Babí léto.Vlastimil Brodský ve filmu Babí léto.Zdroj: se svolením KVIFF.TV

Karlovy Vary v obýváku

Hollywoodské i evropské tváře, kultovní i neznámé filmy, česká klasika, animované příběhy, vítězové Českých lvů i to, co člověk během roku nestihl v kině. To všechno lze darovat pod stromeček s měsíčním (142 korun) či ročním (1700 korun) předplatným na platformě KVIFF.TV. V rámci aktuálního předplatného je k mání i speciální adventní kolekce filmů a abonmá Tady Vary.

Inspirace na Vánoce. Deník přináší tipy na dárky z oblasti kultury

The Offspring.The Offspring.Zdroj: se svolením Rock for People

Rock for People, Hradec Králové

S prvním prosincovým dnem spustil festival Rock for People tradiční adventní kalendář, který každý den až do Vánoc odhaluje jednu kapelu, která bude jeho hostem. První okénko na webových stránkách Rock for People patří The Offspring, druhému ze čtyř headlinerů festivalu, kteří vystoupí na 28. ročníku festivalu od 12. do 15. června 2024 v hradeckém Parku 360. A to vedle hudebníků Bring Me The Horizon, Avril Lavigne, Pendulum, Coreyho Taylora či Parkway Drive.

Sam Smith
Sam Smith v Česku. Colours of Ostrava hlásí první hvězdy 2024

Vstupenky na festival si fanoušci pořídí v limitované edici v síti GoOut.net nebo na: rockforpeople.cz. Jejich cena na čtyři dny se pohybuje od 2490 do 13 900 korun dle jednotlivých kategorií. Po vyprodání aktuální edice vstupenek budou následovat vstupenky za vyšší cenu. Jednodenní lístky budou v dispozici koncem prosince.

Inspirace na Vánoce. Deník přináší tipy na dárky z oblasti kultury

Kosheen.Kosheen.Zdroj: se svolením Metronome Prague

Metronome Prague

Metronome Prague – Music & Arts Fair je hudební a kulturní událost, která nabízí unikátní zážitky přímo v centru Prahy. Návštěvníci si zde užijí nejen mezinárodní a české hvězdy v hudebních a dalších uměleckých vystoupeních, ale také širokou škálu doprovodných programů, včetně výtvarných instalací, food marketů a dalších zážitků. Pomyslnou korunu události dodává místo konání – holešovické výstaviště a kouzlo prvních letních dnů. Další, v pořadí již 7. ročník, se bude konat od 20. do 22. června 2024. Mezi hosty budou kapela Kosheen, britská ikona elektronické hudby, která letos slaví čtvrtstoletí své kariéry, nebo německé duo Milky Chance. Skupina se netají tím, že její tvorbu ovlivnily velké hudební ikony včetně reggae a rockových umělců jako jsou Bob Marley, Ray Charles a John Frusciante z Red Hot Chili Peppers.

Vstupenky najdete již nyní v prodeji na www.metronome.cz. V nabídce je kromě standardních třídenních lístků za 2790 korun mimořádně i dvě stě kusů jednodenních vstupů na 20. června 2024 za 1590 korun.

Inspirace na Vánoce. Deník přináší tipy na dárky z oblasti kultury

Judas Priest.Judas Priest.Zdroj: se svolením Masters of Rock

Masters of Rock, Vizovice

Vizovice, nejen slivovicí a kapelou Fleret proslulé město uprostřed zelených valašských kopců, čeká příští léto velká sláva. Mezinárodní rock-metalový festival Masters of Rock totiž slaví významné jubileum – dvacet let. Do areálu likérky R. Jelínek se od 11. do 14. července sjedou fanoušci z celého světa, aby si vychutnali vystoupení Bruce Dickinsona, kapel Judas Priest, Avantasia, Accept a mnoha dalších. Dohromady jich je čtyřiačtyřicet. Podle pořadatelů se jedná o absolutně nejsilnější sestavu hvězd v dosavadní historii festivalu.

Festival Masters of Rock 2022
Masters of Rock 2023 jako metalová dovolená. Fanoušky stmelí v jednu rodinu

Vstupenky jsou již v prodeji, permanentka na čtyři dny stojí 3100 korun. V prodeji je také letošní novinka – VIP vstupenky na sezení na nově postavených tribunách Platinum, Gold a Silver s pohodlnými sedačkami a řadou dalších benefitů.

Inspirace na Vánoce. Deník přináší tipy na dárky z oblasti kultury