„Již deváté pokračování undergroundového soutěžního festivalu se uskuteční tradičně ve Vendryňském parku, ale netradičně již první prázdninovou sobotu,“ uvedl pořadatel René Kottek. Festival se v minulosti konal na konci prázdnin.

Areál se otevře v 11.30 hodin, soutěžní blok začne úderem dvanácté hodiny. Regionální kapely budou soutěžit o 20 nahrávacích hodin zdarma v nahrávacím studiu GM Recording Jablunkov.

Kottek řekl, že do finálové části porota po dlouhém uvážení vybrala šest kapel, které hrají různé styly – Amorfia, Cross Of The Darkness, Panter, Radgorath, Only For Life a Noe Buddy.

„O vítězi bude rozhodovat nejen porota, ale zavedeným způsobem i fanoušci – u vstupu bude připravena urna, do které mohou hodit vstupenku, na kterou napíšou svého favorita. Fanoušci, kteří budou hlasovat pro jednu ze soutěžících kapel, se mohou těšit na případnou věcnou cenu,“ naznačil René Kottek s tím, že po skončení soutěže přijde přehlídka tvrdších odnoží metalu.

Na své si podle něj přijdou příznivci heavy a power metalu a stylů hard core a grindcore. Na pódiu se představí Witch Hammer z Jablunkova, zlínská kapela Draco Hypnalis, liberečtí harcovníci V.A.R., kteří hrají už od roku 1989, diváci uslyší i ostravskou partičku Nemesis, skupinu Bad Victim z Velkého Meziříčí, ve Vendryni si zahraje rovněž novojičínská parta Porta Inferi. V sobotu odpoledne se vyřádí i formace Shatter, festival nabídne také koncert kapely Street Machine.

Slovenskou tvrdou scénu zastoupí Inward z Čadce. Kottek poznamenal, že „grindovou smršť představí téměř domácí českotěšínská úderka Devastathor“, a poslední kapelou, která se představí, bude jablunkovská partička Free, která na akci natočí své DVD.

„Vstupné na tuto akci jsme snížili na 99 korun, jsou zváni všichni příznivci jak pořádných kytarových riffů, tak i milovníci klasického metalu,“ dodal pořadatel. Více informací lze najít na stránkách www.barrocko.cz.