Vernisáže se mimo jiných zúčastnil i samotný autor, který nám výstavu přiblížil. „Návštěvníci výstavy zde uvidí mou poslední tvorbu, ale nechybějí ani starší díla. Spatří i obrazy z mého přelomového období v životě, proto jsou tady i smutná a naopak veselá témata.

Dá se tak říct, že k vidění je pestrá nabídka témat,“ řekl Dalibor Valášek. Autor si z vystavovaných děl nejvíce cení Kruhu a Cesty ke křížku. „Ale cením si také obrazů, které zachycují krajiny,“ doplnil Valášek s tím, že témata pro své obrazy čerpá ze života.

Dalibor Valášek maluje výhradně ve svém ateliéru. „Motivy získávám například v přírodě, ale pak maluji z paměti,“ vysvětlil Valášek. Ten rovněž prozradil, že nerad maluje v létě. „Jak venku svítí sluníčko, tak mi malování prostě nejde,“ přiblížil malíř.

Valášek proto nejraději tvoří v zimě, nebo když je venku nevlídné počasí. „Dá se malovat i ve večerních hodinách. Důležité je, abych se zklidnil a nic mě nerušilo,“ upřesnil Valášek, kterému trvalo nejdéle namalovat obraz sedm měsíců. „To byl obraz Kapské město. Naopak nekratší doba u jednoho menšího obrazu byla dvě hodiny,“ vypočetl Valášek.

Výstavu Dalibora Valáška můžete spatřit do 28. listopadu.