Samotná kozlovická galerie vznikla před pár lety. „Galerii Na chodbě naleznete na chodbě u kanceláří obecního úřadu. Kdysi to byla obyčejná chodba, tak nás napadlo toto místo trošku vyzdobit,“ prozradil starosta Kozlovic Miroslav Tofel s tím, že chodbu nejdříve zdobily obyčejné obrázky. „Poté přišel nápad, udělat zde galerii. Zakoupili jsme rámečky a čtyřikrát až pětkrát ročně zde máme výstavu. Expozice jsou různé, vystavovaly zde například i děti ze základní školy,“ dodal starosta, podle kterého má galerie velikou návštěvnost, protože výstavu si prohlédne většina lidí, kteří potřebují na obecním úřadě něco vyřídit.

Od úterý si zde příchozí mohou prohlédnout snímky zachycující Kozlovice. K vidění jsou fotografie ze soutěže nazvané Rok na dědině, přičemž expozice nabízí nejlepší snímky z prvních dvou kol – jaro, léto. „Nápad na soutěž souvisí s obecním webem, který má velkou návštěvnost, když se zde v průměru objevuje více než jedna aktualita denně. Přesto jsme tyto naše stránky chtěli ještě více oživit, a tak vznikl nápad s fotografickou soutěží Rok na dědině,“ řekl Tofel.

Do soutěže, která měla čtyři soutěžní kola podle ročních, se mohl zapojit kdokoliv i mimo Kozlovice, podmínkou bylo, že snímky se týkaly přírody a hlavně musely být pořízeny v Kozlovicích. Autoři fotografií, kteří jsou amatéři, tak byli například i z Frýdku-Místku, Ostravy, ale jeden fotograf byl dokonce až z Prahy. „Z každého kola pak porota, kterou tvořili velmi dobří amatérští fotografové, vybrala deset nejlepších snímků a první dvě kola jsou právě k vidění na výstavě, přičemž další výstava se bude týkat zbylých dvou kol,“ upřesnil starosta s tím, že touto soutěží žil i internet, kde jsou snímky rovněž k vidění.

Podobnou soutěž chtějí v Kozlovicích uspořádat také v letošním roce. „Ještě netušíme, čeho se přesně bude týkat, ale určitě chceme v tomto trendu pokračovat,“ uzavřel starosta Miroslav Tofel.