Již na první pohled ale bylo zřejmé, že bude mít podstatně více. Při kontrole se nejprve ukázalo, že řidič nemá potřebná povolení nezbytná pro převoz nadměrného nákladu například pro jízdu pod mosty. Poté přišlo na řadu vážení. Při něm vyšlo najevo, že souprava s návěsem a nákladem vážila neuvěřitelných 170 tun.

Řidiče čekala pokuta, přestupkem se bude dále zabývat odbor dopravy příslušného městského úřadu. Ve správním řízení mu hrozí zákaz řízení od šesti do dvanácti měsíců a další pokuta od pěti do deseti tisíc korun.

„Aby se řidič nevyhýbal správnímu řízení, uložili mu policisté kauci," uvedla mluvčí krajské policie Daniela Vlčková s tím, že postihu se nevyhne ani provozovatel vozidla. „Také jemu policisté uložili kauci v maximální možné výši. Ta bude sloužit jako záruka, že se dostaví ke správnímu řízení. Hrozí mu pokuta až do sto tisíc korun. Další sankce, a to až do půl milionu korun, mu hrozí za to, že přepravoval zboží bez povolení ke zvláštnímu užívání pozemní komunikace," doplnila mluvčí.

Kamion policie odstavila. V jízdě bude moci pokračovat až poté, co dopravce vyřídit všechna povolení potřebná pro přesun nadměrného nákladu. Navíc při hmotnosti nad sto padesát je nutné zajistit policejní doprovod.

Shodou okolností vloni na podzim jiný polský kamion,převážející bez nutných povolení nadměrný náklad, uvízl pod mostní konstrukcí na dálnici D1. Jeho vyproštění trvalo desítky hodin.