Pokud by nakonec přeci jen byla znalci z oboru psychiatrie shledána za své počínaní zodpovědnou a soud uznal její vinu. Hrozí jí až výjimečný trest. Podle všeho se však žaláři s ohledem na její zdravotní stav vyhne. Hrozí jí však dlouholetý pobyt v léčebně.

Podle informací Deníku žije žena v bludech, kdy je přesvědčena, že jí hrozí nebezpečí, kterému se musí aktivně bránit. Proto byla v době útoku ve škole ozbrojena několika noži. Už dříve se léčila u psychiatrů, kteří uznali, že bude dostačující ambulantní forma léčby.

K útoku, který město nepamatuje, došlo 22. května po poledni. Čtyřiadvacetiletá Barbora O. vešla do školní jídelny, kde se snažila zmocnit některého z prvňáků. V tom se jí pokusila zabránit družinářka. Nepříčetná útočnice ji však v pomatení smyslů zasadila do těla několik ran nožem. Jako rukojmí si pak vzal sedmiletou Sáru. Školu po chvíli obklíčila policie a zásahová jednotka po hodině a půl vyjednávání provedla úspěšný osvobozující zákrok.

„Zadržená žena byla s ohledem na aktuální psychický stav převezena na specializované zdravotnické pracoviště. Byla podezřelá ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu a zvlášť závažného zločinu braní rukojmí. Policisté intenzivně prověřovali všechny skutečnosti, které se případu týkaly, a byli samozřejmě od té doby v úzkém kontaktu s lékaři. Na základě jejich vyjádření, že žena je schopna úkonů trestního řízení, ji kriminalisté obvinili z uvedených skutků. I nadále však platí, že žena zůstává v péči lékařů. Zákon stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest," informovala nyní krajská policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Rozhodující pro další vyšetřování a případné soudní jednání budou znalecké posudky. Lékaři se budou vyjadřovat především k tomu, v jakém stadiu nemoci se žena nachází, zda se v době útoku mohla ovládat a jaké jsou prognózy léčby.

„Policisté stále pokračují ve vyšetřování všech okolností případu, vyžádali si například i znalecký posudek z oboru psychiatrie a psychologie. S ohledem na tyto skutečnosti by bylo neobjektivní a netaktické se v této chvíli k dosavadním výsledkům vyšetřování blíže vyjadřovat," dodala mluvčí.