Když se Usain Bolt ubytoval v průběhu atletického mítinku Zlatá tretra v ostravském Clarion Congress hotelu, museli mu v pokoji zatemnit všechna okna.

„Pan Bolt si nepřál, aby byť jen prosvítalo světlo skrz závěsy. Museli jsme proto okna v jeho apartmá polepit speciální zatemňovací fólií," prozradil Rostislav Uhlář, zástupce vedoucího recepce hotelu.

Zdejšími klienty jsou ale mnohem častěji manažeři a podnikatelé, kteří do Ostravy přijedou kvůli obchodním schůzkám. „Jsou to spíše dvoudenní a kratší pobyty. Často u nás bývají ubytováni sportovci se svými realizačními týmy, protože to mají blízko do ČEZ Arény i na Městský stadion ve Vítkovicích," řekl Uhlář. Ze známých osobností, které tady strávily noc, pak zmínil například Karla Gotta, Lucii Bílou nebo Petra Jandu. „Není to tak dávno, co u nás byl zpěvák Chris Norman," dodal Uhlář.

Páry z Polska

Do hotelu Park Inn v Hornopolní ulici míří v průběhu prázdnin i návštěvníci z arabských zemí.

„Přijedou sem na procedury do klimkovických lázní a vezmou s sebou i rodinu, kterou ubytují u nás v hotelu a zařídí jí program," popsala ředitelka Park Innu Gabriela Dítětová. V poslední době se podle jejích slov daří lákat i polské návštěvníky. „Páry z Polska k nám jezdí na víkendové pobyty," doplnila ředitelka hotelu s tím, že nejvíce klientů tvoří stejně jako v ostatních hotelech obchodníci a manažeři.

Co se slavných hostů týká, i tady jich už byla ubytována celá řada. „Napříkald Suzi Quatro, skupina The Scorpions, The Cranberries. Z českých a slovenských hvězd tu spali například Bára Basiková, Jiří Korn, Richard Müller, Richard Krajčo a spousta dalších," vyjmenovala Gabriela Dítětová. Žádná speciální přání ale tito hosté podle jejÍch slov neměli.

Nejstarším hotelem v Ostravě je Mamaison Hotel Imperial v centru města. „Náš hotel je převážně navštěvován business klientelou, ale v nabídce máme produkty i pro volný čas ať už se jedná o Stodolní balíček nebo pobyty spojené s golfem," sdělila marketingová manažerka hotelu Klára Daňková.

Soukromí především

Při své návštěvě Ostravy se v tomto hotelu ubytoval například prezident České republiky Václav Klaus. „Z poslední doby byli našimi hosty účinkující festivalu Colours of Ostrava v čele s Bobbym McFerrinem nebo umělci Letních shakespearovských slavností," zmínila Daňková. Většina těchto hostů se prý chovala nenápadně a neměla k zaměstnancům hotelu žádné zvláštní požadavky. „Pokud už se vyskytnou netradiční přání, vždy se snažíme klientům maximálně vyjít vstříc. Víme, že jsou lidé na tyto zajímavosti zvědaví, ale pro nás je prioritou soukromí našich hostů," zdůraznila Klára Daňková.

Nejnovějším přírůstkem mezi čtyřhvězdičkovými hotely v Ostravě je Mercure Ostrava City v Českobratrské ulici. Ubytována zde byla třeba francouzská zpěvačka ZAZ, která nadchla návštěvníky festivalu Colours of Ostrava. „Neměla žádné zvláštní požadavky. Snad jen jsme jí museli upravit jídelníček, protože má bezlepkovou dietu," řekla Ivana Bubníková, marketingová manažerka hotelu Mercure. Nocovali tady ale třeba i Ivan Trojan, Pavel Liška, Lenka Dusilová nebo Zdenka Hadrbolcová. „Většinou k nám ale jezdí byznysmeni. Jezdí k nám třeba pravidelně půl roku, než v Ostravě například zavedou nový produkt své firmy," dodala.