Chlapec se topil po 16. hodině. Na místo vyjeli hasiči, policisté a záchranná služba. "Chlapec plaval ve směru ke břehu. Čtyřicetiletý muž ze břehu viděl, jak se plavec ponořil pod hladinu a už se nevynořil zpátky. Telefonicky proto přivolal pomoc a sám se snažil chlapce ve vodě najít. To se však podařilo až hasičům. Podle informací svědků byl patnáctiletý chlapec pod hladinou několik dlouhých minut. Když se ho podařilo vytáhnout na břeh, byl úspěšně oživen a přepraven do nemocnice," řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

"Chlapec se měl ztratit v hluboké vodě karvinského moře, vzniklého po důlní činnosti, jen nedaleko břehu. Hasiči po něm začali pátrat pomocí člunu i ze břehu. Asi po 50 minutách jej zachytili hákem zhruba v hloubce tří metrů. Vytáhli jej na břeh a pomáhali oživit," popsal mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

První pomoc poskytla bezvládnému pacientovi společně s hasiči posádka karvinské záchranné služby. Ta pak přivolala vrtulník, aby chlapce transportoval na specializované nemocniční pracoviště v ostravské nemocnici.

"Událost nám byla oznámena pět minut po půl páté odpoledne. Posádka záchranné služby z Karviné byla na místě během krátké chvíle, ale pak musela čekat, až bude mladík vytažen z vody. Poté, co ho hasiči ve vodě našli a vytáhli na břeh, začali záchranáři s oživování. Od nahlášení tonutí do nalezení uplynulo 50 minut. Dalších 35 minut trvala resuscitace. Za pomoci léků a defibrilačních výbojů se podařilo obnovit srdeční činnost. Pacient pak byl předán letecké záchranné službě, která ho dopravila na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. Stav pacienta byl vážný," řekl mluvčí krajské záchranné služby Ladislav Lang.

Podle dalších vyšetření a aktuálního stavu mladého pacienta se lékaři rozhodnou o dalším postupu léčby. Na zdravotní stav bude mít vliv délka pobytu chlapce pod hladinou a teplota vody, ve které se pohyboval. Větší šance na uzdravení jsou v chladnější vodě.

Čtěte také: 
Lidem oživeným po zástavě srdce pomáhá řízené podchlazení
Nemocnice má přístroj pro podchlazování pacientů