Hřiby, které před ochlazením zůstaly před zraky houbařů ukryté, si už ale na talíř raději neservírujte. Proč není radno sbírat a konzumovat houby přešlé mrazem vysvětluje ostravská mykofloristka Helena Deckerová.

Proč jsou houby přešlé mrazem nejedlé?

Houby, které v lese zmrznou a pak rozmrznou, začnou pracovat a rozkládat se. Vznikají v nich mrtvolné jedy v podobě plísní a bakterií. Konzumace takových hub může zamávat s trávicím systémem a způsobit průjem nebo zvracení. V horším případě může vyvolat botulismus, což je nebezpečné onemocnění, které se projevuje paralytickým ochrnutím svalů.

Jak se pozná rozmrzlá houba?

Houba přešlá mrazem není pevná. Když ji vezmete do ruky, tak se vlní a konzistencí připomíná bláto. Přemrzlá houba voní jinak než ta, která je v pořádku.

Lidem, kteří houby zamrazí a pak zpracují, otrava nehrozí?

Pokud houby po vytažení z mrazničky zpracují okamžitě, například ve vařící vodě nebo osmažením na oleji, tak žádné nebezpečí nehrozí. Pokud však někdo nechá rozmrazené houby stát přes noc v teple a začne je zpracovávat až druhý den, tak to už dobré není, protože se v nich už mohou vytvořit ty škodlivé látky. To máte jako s masem.

Znamená příchod zimy konec houbařské sezóny?

Pro houbaře, kteří sbírají hřibovité houby, to asi znamená konec sezóny, protože pravé hřiby se už poté, co udeří první mrazy, neobjevují. Pro ty, kdo sbírají suchohřiby, hlívu ústřičnou, penízovku sametonohou nebo pařezník velký, sezóna končit nemusí. Zimní druhy hub totiž mrazem nestrádají a rostou dál jakoby nic.