Neštěstí se stalo chvíli po 22. hodině. Do stanice právě přijížděl expres Hutník z Prahy, který by dále pokračoval do Třince. Na začátku peronu stála žena, která se vrhla do kolejiště, až byl vlak v její těsné blízkosti. Strojvedoucí neměl žádnou šanci střetu zabránit.

Bohužel, ženě nedokázali pomoci ani strážníci. Ti totiž o několik minut dříve dostali informaci od taxikáře, který na pomatenou ženu upozornil přes tísňovou linku. Taxikář se dovolal na krajské Centrum tísňového volání, kde uvedl, že před nádražní halou se pohybuje očividně rozrušená žena. Popsal také, že u sebe měla nějaké dokumenty. Přestože hlídka jela okamžitě po výzvě k nádraží, bylo už pozdě.

Při vyšetřování byly v odpadkovém koši nalezeny zdravotní dokumenty zemřelé lékařky. Před odchodem na peron je roztrhala vyhodila. 

Okolnosti neštěstí vyšetřuje policie. "Žena vstoupila do prvního kolejiště a byla zachycena přijíždějícím vlakem. Rychlík Ex153 Hutník jedoucí od Ostravy ženu vlekl několik metrů. Provoz na trati byl obnoven po třech hodinách. Komisařem byla nařízena soudní pitva. Úmrtí šetříme jako sebevraždu, kriminalisté služby kriminální služby budou zjišťovat okolnosti a příčiny ženina činu," informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.