Do akce byli ve středu odpoledne vysláni policisté, zdravotníci záchranky, energetici, hasiči i policejní vyjednávač. Vše kvůli záchraně šestadvacetiletého muže.

„Muž nejdříve v Chotěbuzi ukradl osobní motorové vozidlo Škoda Felicia. Toho se zmocnil tak, že v průběhu jízdy jako spolujezdec donutil řidičku zastavit a pak ji vystrkal z auta ven. S autem pak odjel, přestože má uložený zákaz řízení do roku 2014. Na Ostravské ulici mezi Karvinou a Orlovou pak havaroval. Z místa odešel ke stožáru vysokého napětí, na který vylezl a hrozil, že skočí," potvrdil informace Deníku policejní mluvčí Jaroslav Kus.

Na podezřelé mužovo chování upozornili lidé, kteří viděli, jak stoupá k vrcholu stožáru. Vedení bylo v té době stále pod napětím a k zasažení proudem stačí, aby se člověk přiblížil na vzdálenost několika metrů. I poté, co energetici proud vypnuli, hrozilo, že se muž zraní, nebo i zabije pádem z výšky.

„S mužem nejdříve hovořili orlovští policisté a na místo byl vyslán také specialista pro vyjednávání. Muž nakonec ze stožáru slezl a nechal se odvézt do nemocnice k vyšetření," řekl mluvčí.