„Už toho mám akorát tak dost. Pokaždé mi vzbudí malého syna, jak jezdí dokolečka sem a tam pěkně rychle a hlasitě," rozohňuje se pětatřicetiletá Veronika Štramková, která bydlí s rodinou na třídě Osvobození.

Řev motorů a kvílejících brzd jí prý jen letos zkazil už několik pozdních večerů. „Kdyby to bylo jen občas, ale oni se tady večer vyblbují a ruší celé sídliště. Navíc pochybuji o tom, že je to zrovna bezpečné," dodala mladá maminka.

Pan Antonín Uherek, který má byt na ulici 17. listopadu, má na to podobný názor. Jak říká, spaní už není, co bývalo, mnohdy je vůbec rád, že se mu podaří usnout před svítáním.

„Když už konečně usnu, začne se tady projíždět motorkář, někdy jich je i více. Nedá se u toho spát," svěřil se Deníku.

Dodal také, že sousedé již několikrát volali policii. „Vím, že to tady řeší celé sídliště. Ale co s takovýma, vždycky zmizí, než tady dojede hlídka, chudáci policajti jsou na ně krátcí," podotkl Uherek.

Vedoucí dopravního inspektorátu v Karviné Daniel Sekanina potvrdil, že obyvatelé Karviné policii již několikrát upozorňovali na tuto situaci.

„Ano, víme o tom problému. Jen za letošní prázdniny máme hlášeny čtyři případy z Karviné a dva ze Stonavy," řekl Sekanina.

Dodal ale, že chytit takto řádícího motorkáře na místě, je praktiky nemožné. „Jakmile dotyčný, nebo když je jich více, zaregistrují policejní hlídku, z místa ujedou," tvrdí šéf dopravního inspektorátu.

„Snažíme se přijmout opatření k zamezení tohoto protiprávního jednání, rovněž nasazujeme zvýšené hlídky," dodal Sekanina.

Tento problém se však netýká pouze jedné lokality. Podobné zkušenosti mají třeba obyvatelé Karviné-Ráje. René Chrástecký například zachytil pohyb neznámých motorkářů i kolem karvinské univerzity směrem k polské hranici u restaurace Štěrba.

„Jednak nám budí dítě a na těch mašinách jezdí snad bez výfuků, protože ten kravál je neuvěřitelný," zlobí se Chrástecký.

A aby nebyli ochuzeni ani lidé mimo město, objevuje se neukázněný motorkář i ve Stonavě. Nejen, že ruší noční klid, ale jezdí nadměrnou rychlostí a ohrožuje tak bezpečnost v obci.

I tímto případem se zabývá policie.

„Situaci ve Stonavě oznámil starosta obce, je však velmi obtížné na neznámého motorkáře narazit. Tito motorkáři se objevují nepravidelně a není v silách policistů držet na všech těchto místech nepřetržité hlídky," řekl Daniel Sekanina.

Bibiána Balicka