Mladík si přinesl dělobuch zřejmě na hokejové utkání. Na zimním stadionu se totiž od 18. hodiny hrálo přípravné utkání AZ Havířov proti Salith Šumperk. K explozi však došlo mimo areál stadionu, v blízkosti sousedního OD Kaufland.

Dělobuch přímo zasáhl patnáctileté děvče, které utrpělo lehké zranění nohy. Možná horší zranění postihlo pětiletou dívku. Ta si po výbuchu stěžovala na problémy se sluchem. "Do nemocnice ji k vyšetření odvezla matka. Po vyšetření bylo dítě propuštěno do domácího ošetřování," řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková. 

Pachatel detonace z místa okamžitě utekl, policistům a strážníkům se ho ovšem i ve spolupráci s ochrankou stadionu podařilo v průběhu několika minut odhalit a zadržet. Mladík se k činu přiznal.

„Havířovští policisté na obvodní oddělení převezli mladistvého, který měl u prodejny odpálit pyrotechniku. Z vyšetřování prozatím vyplývá, že mladík dělobuch odpálil v reakci na zadržení jeho staršího bratra. Toho přistihl pracovník bezpečnostní agentury OD Kaufland při krádeži zboží," dodala mluvčí Viačková.