Dům má čtyři vchody o čtyřech patrech. Ne všechny byty jsou však obydleny. Vchod, v jehož nejvyšším podlaží k výbuchu došlo, je zcela neobyvatelný. Lidé dostali od RPG byty v jiných domech. Bydlet se zatím nesmí ani ve vedlejším vchodě, kam si lidé mohli v pondělí večer přijít pro své věci a potraviny.

Lidé mohli do svých domácností postupně a v doprovodu statika a hasičů a policistů, kteří jim svítili, protože v tomto vchodu je stále odpojena elektřina.

Naopak dva nejvzdálenější vchody jsou v pořádku a lidé tam mohou bydlet bez omezení. Pouze v pondělí museli dočasně domácnosti opustit po dobu demoličních prací.

„Po celou dobu jsme se všemi nájemníky v kontaktu. Pomáháme jim zajistit náhradní ubytování a další záležitosti, aby důsledky evakuace byly co nejmírnější," řekl mluvčí společnosti RPG Petr Handl.

V pondělí z něj byla odstraněna střecha a všechny zdi poškozeného bytu a chodby. Podle statika bude nutné ještě stabilizovat strop spodního bytu.

„Statik rozhodl, že tři podlaží výbuchem dotčeného bytového domu jsou v pořádku a po nutných opravách bude obyvatelný," informoval v pondělí večer mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

O budoucnosti poškozeného bytu se bude teprve rozhodovat. „Musíme vyčkat definitivního rozhodnutí statika. Pak zvážíme, zda dům stabilizujeme v podobě, v jaké se nachází nyní, tedy bez jednoho bytu v nejvyšším podlaží, nebo se jedno patro opět dostaví, aby dům dostal původní podobu," vysvětlil Handl.