Městští policisté proto neváhali a vypravili se na místo. Když dorazili, ukázalo se, že pacifikace kočky domácí nebude nic jednoduchého. „Byla opravdu vysoce agresivní, majitelka navíc utrpěla po útocích mnohočetná poranění na rukou a šíji,“ popisoval situaci ředitel Městské policie Opava Jiří Klein.

Strážníci nakonec museli na pomoc přivolat veterináře, který se „agresora“ snažil uspat. Jenže ani to se po několika marných pokusech nepovedlo. Zvíře se po čase samo zklidnilo až vyčerpáním. „Společnými silami byla nakonec po dvou hodinách unavená kočka odchycena a převezena na veterinární kliniku,“ konstatoval šéf strážníků.

Agresivní kočka zaútočila na svou majitelku, odolala i uspávací pistoli.Zdroj: Archiv městské policie OpavaNaší redakci se podařilo s opavskou veterinární klinikou Na Kopci, kam kočka posléze putovala, spojit.

„Zvíře bylo v normálním stavu, nejevilo známky agresivního chování, spíše bylo jen vystresované. V současné době se nachází v útulku a provede se druhé vyšetření. Věřím, že kočka bude v pořádku,“ uvedla tamní veterinární lékařka Lucie Bialková. Poraněná majitelka se na svou žádost podrobí vyšetření na vzteklinu. „Mělo dojít k tomu, že žena našla tuto kočku kdesi v lese. Případy, kdy zvíře napadne svého majitele, nejsou časté, avšak těžko se to hodnotí, protože například nevíme, jak vlastně jejich soužití probíhalo,“ dodal Jiří Klein.